Yaşlanma Karşıtı Konusunda Argan Yağı Neden Gizli Silahtır?


Argan yağı, sağlıklı bir cilt için temel besinlerle doludur. Argan yağı zengin bir E vitamini kaynağıdır ve son derece faydalı antioksidanlar içerir. Doğrudan cilde uygulandığında, argan yağı iltihabı azaltmaya yardımcı olabilir. Yaşlanma sürecini yavaşlattığı da kanıtlanmıştır.


Fas argan yağının cildiniz için neden bu kadar faydalı olduğunu merak mı ediyorsunuz? 


Basitçe bileşenlerine bakalım

A vitamini cilt sağlığı için gereklidir. A vitamini antioksidan fonksiyonuyla hücreleri hastalıklara karşı korur ve yaşlanma sürecini yavaşlatır.
E vitamini cildin iyileşmesini sağlar. E vitamini ciltte oluşabilen yanık, yara izlerinin azalmasına destek olur. E vitamininin faydalarından biri de antioksidan özelliğidir. Zararlı serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olur ve antioksidan faydası sayesinde siyah nokta önleyen sebum oksidasyonunu engeller
omega-6 yağ asitleri cilt sağlığını koruduğu, esnek ve pürüzsüz cilt oluşumu sağlar, böylece derinin yaralanmalardan ve enfeksiyonlardan korunması, vücut sıcaklığı ve su kaybının düzenlenmesi sağlanır ,  esansiyel yağ asitlerinin bebek pişiklerinde yangıya karşı etki gösterdikleri belirtilmektedir
Linoleik asit cildin bariyerini daha güçlü hale getirmeye yardımcı olur, böylece suyu, nemi içeride ve tahriş edici maddeleri etkili bir şekilde dışarıda tutabilir. Ayrıca, linoleik asidin topikal kullanımı akneyi azaltmaya yardımcı olur.


Yorgun görünen bir cilt ve yaşlanma korkunuz mu var? 

Argan yağı arkanızda! Argan yağının, iltihabı ve oksidatif stresi azaltan özellikleriyle yaşlanma sürecini yavaşlattığı kanıtlanmıştır. Cildin yüzeyine uygulandığında, argan yağı cildin doğal özelliklerini geri kazandırarak görsel yaşlanma belirtilerini azaltır. Cilde uygulanan argan yağı, cildin elastikiyetini nemlendirmek ve iyileştirmek için çalışır.
 
Argan Yağındaki omega yağ asitlerinin ciltteki dokuları güçlendirmeye yardımcı olduğunu ve bu nedenle kırışıklık önlemeye yardımcı olduğu son yıllarda yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır. 2014 yılında yapılan bir araştırma, ciltlerine organik argan yağı uygulayan kadınların ciltlerindeki su tutma yeteneğinin geliştiği gözlenmiştir (yaşlanma belirtilerini azaltmanın anahtarı). Araştırmacılar ayrıca bunun sadece yüzeysel değil, hücre düzeyinde gerçek bir değişiklik olduğunu belirlediler.
Uzmanlar, yalnızca "% 100 Saf Argan Yağı" etiketli ürünleri satın alınmasını önermektedir. Bunun yanısıra gıda için üretilmiş olan ve yemeklik prosesle sıkılan argan yağının daha ucuz olduğu ve cilde etkisinin daha az olduğu da bilinmektedir.  Yani %100 ibaresi dahi yeterli değil. Size birkaç püf noktası verelim; almış olduğunuz argan yağı çok bulanık ve ışık geçirmiyor ise bu argan yağı yemekliktir ve cilde sürüldüğünde faydası nispeten azdır. %100 Saf Organik ve kozmetik kullanım için özel proses sızma aşamalarından geçen argan yağı daha transparan, belli belirsiz zor algılanan hatta hissedilmeyen bir kokuda, hafif bulanık fakat şeffaf bir şişede havaya kaldırdığınızda arkasını rahatlıkla görebileceğiniz, kendine has kırmızımsı sarı renkte olması, akışkanlığının sızma zeytinyağından biraz daha koyu olması gerekmektedir.

2011 yılında Türkiyede ilk olarak Ecocert Organik Argan Yağı üretim sertifikası almış olan Naturel Kozmetik - Hare Organik Argan yağı üretim laboratuvarı olarak uzun yıllara dayanan tecrübemiz ile her zaman doğru ve şeffaf bilgiyi değerli kullanıcılarımızla buluşturmaktan gurur duymaktayız.  Cilt tahrişini önlemek için kokusuz doğal argan yağı ürünleri satın almanızı şiddetle öneriyoruz. Bu, özellikle hassas cilde sahip kişiler için önemlidir; çünkü koku, kontakt dermatitin ve cilt tahrişinin büyük bir nedeni olabilir.
Gördüğünüz gibi, argan yağı yaşlılık karşıtı için bir mucize.Gece serumu olarak kullanacağınız gibi, cilde günlük olarak uygulanan birkaç damla argan yağı, sayısız vitamin ve cilt faydası elde etmenin kusursuz bir yoludur.
Naturelim olarak saf argan yağına ve tüm iyiliğine değer veriyoruz. Müşterilerimizi göz önünde bulundurarak, tüm besleyici ihtiyaçlarınızı karşılamak için fas saf  argan yağı yarattık. Tamamen% 100 toksin içermez ve organik! Argan yağını doğal özellikleri ve birçok kullanımından dolayı seviyoruz. Bu güçlü yağın herkesin güzellik çekmecesinde olması gerekiyor.