Saç İçin Kolajen

Saç incelmesi ve saç dökülmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda sosyal hayatta bazı rahatsızlıklara veya kişisel kaygılara neden olabilir. Kendimize verdiğimiz değer cildimiz, saçımız veya kilomuz gibi şeylere bağlı olmamalıdır. Bununla birlikte görünüşümüz hoşlanmadığımız ve kontrolümüz dışında hissetmediğimiz bir şekilde değişmeye başladığında özgüvenimiz gerçekten sarsılabilir. Saç dökülmesi veya saç incelmesi yaşıyorsanız ve saçınızın olabilecek en iyi şekilde görünmesini istiyorsanız, size bu konuda kolajen yardımcı olabilir. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin…Blogumuzda saçlarınız ve kolajen hakkında okuyacak ve öğrenecek çok şey var. 

Saçlarımız Sağlığımızı Yansıtır

Saçımız aslında bir sağlık göstergesidir. Dolgun, kalın, parlak saçlar sağlık ve canlılık imajı verirken, saç seyrelmesi yaşamakta iseniz bu altta yatan bir soruna işaret ediyor olabilir. Saç dökülmesi aşağıda saydığımız nedenler dahil birçok nedenden dolayı meydana gelebilir:

.Stres
.Hormon bozuklukları
.Hastalık
.Yetersiz beslenme
.Genetik
.Sigara içmek

Kolajen Nedir ve Neden Buna İhtiyacımız Var?

Saç sağlığı dendiğinde akla ilk gelen kelime kolajen olmayabilir ama aslında öyle olmalı! Günlük rutininize kolajeni eklemek, aslında saç dökülmesini önlemenin ve yeni saç büyümesini desteklemenin en kolay yollarından biri olabilir.

Nasıl mı?

Kolajen vücuttaki en bol proteindir cilt, tırnaklar ve kaslardan eklemlere, bağırsaklara ve hatta bilişsel işlevlere kadar her şeyin bütünlüğünü ve sağlığını korumak için kullanılır. Aynı zmanada saçımızın en önemli bileşenide kolajendir. İşin bilinmesi gereken en önemli noktası ise yaşlandıkça kolajen üretme yeteneğimizin azalmasıdır. Sonuç olarak, kolajen desteği için zaman zaman takviyelere ihtiyacımız olabilir.

Saç Tedavisi İçin Kolajen

Saç, büyük ölçüde keratin adı verilen bir proteinden oluşur. Vücudumuz keratin oluşturmak konusunda birkaç amino aside güvenir. Özellikle kollajende bulunan amino asid prolindir. Prolin bakımından zengin kolajen tüketmek saç büyümesine ve genel sağlığa yardımcı olabilir. Saçların beyazlaması, özellikle tüm genetik ve yaşam tarzı olmak üzere pek çok etkiden kaynaklanır. Stres, kirlilik ve diyet gibi faktörler, serbest radikallerin saç sağlığımıza zarar vermesine neden olabilir. Antioksidanlar serbest radikallerle savaşır ve işlerin ilginçleştiği yer burasıdır. Test tüpü çalışmaları, kolajenin antioksidanlara benzer radikal temizleme özelliklerine sahip olabileceğini bulmuştur. Bu nedenle, kolajen saçımızın genç görünümünü korumamıza yardımcı olur!
Saç incelmesi söz konusu olduğunda  aslında en çok rolü olabilecek neden bizim cildimizdir. Derinin önemli bir bileşeni kollajendir. Aslında, dermisin % 70'i veya cildin orta kısmı kolajen proteininden yapılmıştır. Saç köklerimiz dermiste bulunur. Yaşlandıkça ve kolajen üretme kabiliyetimiz yavaşladıkça cildimiz de elastikiyetini kaybeder. Sonuç olarak cildimizdeki azalmış kolajen bazı kişilerde saç dökülmesine neden olabilir.

Saç İçin Kolajen Faydaları

1- Kolajen Saç Oluşumu İçin Kullanılacak Amino Asitleri Sağlar
2- Kolajen Saç Foliküllerinde Oluşan Hasarla Mücadeleye Yardımcı Olur
3- Kolajen Saç İncelmesi ve Dökülmesini Önler
4- Kolajen Saç Beyazlamasını Yavaşlatır

Saç dökülmesinden veya sadece saçlarınızdaki cansız görünümden muzdaripseniz, kolajen takviyeleri saç sağlığınız için en iyisidir.
Saçlarınızın sağlık ve güzellikle ışıldaması için Shakira Keratin Kolajen Hyaluronik Asit Şampuanını tercih edin. Kuru, boyalı ve yıpranmış saçları daha parlak ve sağlıklı görünen saçlara dönüştürmeye yardımcı olur.