Kışın cildimizi korumak İçin 7 İpucu

Sert kış havası cildinize zarar verebilir, rahatsız edici ve düpedüz acı bile verici olabilir. Dışarıda bazı parlak cilt bakım markaları olsa da doğal yağlar dışında birçok ürün aslında gereksizdir ve faydadan çok zarar verebilir.

Ne kadar sert olursa olsun, keskin bir soğuk kış rüzgarının ilk esintisinin ardından bir dolap dolusu losyon ve krem satın alma telaşına girmemelisiniz. Nemlendirici, doğal ürünler ve yağlar ile birlikte en iyi ipuçları, cildinizi tüm kış boyunca sağlıklı, mutlu ve parlak tutacaktır.

1. Bol su için.

Dışarısı soğuk olduğunda genellikle gün boyunca yeterince su içmeyi unuturuz, ancak bu tam da düşük nemin zayıf cildimizin nemini kaybetmesine neden olduğu zamandır. Gün boyunca yudumlamak yerine yavaşça yudumlamayı ve yeniden kullanılabilir bir şişe kullanmayı unutmayın. Doğal zencefil ve limon gibi ılık kış çayları ile kendinizi şımartmak kışın susuz kalmamanın harika bir yoludur - aynı anda hem sağlıklı, hem nemli hem de rahat hissedeceksiniz. Bu bir kazan-kazan durumu!

2. Bir temizleyiciyi dikkatli seçin.

Pek çok skin temizleyicisi aslında besleyici olmaktan çok zarar verebilecek sert kimyasallar içerir. Alkol ve eklenen kokular gibi maddeler, doğal yağları yok ettikleri için kuru, çatlamış ciltler için herhangi bir fayda sağlamayacaktır. Argan ve Tamanu gibi yağlar günlük kiri ve makyajı çıkarmaya devam ederken nemi içeride tutmaya yardımcı olur.

3. Mükemmel cilt için pul pul dökün.

Kuru, kaşıntılı bir cildiniz olduğunda aklınızdaki son şey olabilir, ancak kış aylarında cildinizi peeling yapmanın faydaları vardır. Sadece kuru, ölü cilt hücrelerini çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda yenilerini oluşturmanıza da yardımcı olur. Cildiniz, bu nefis kokulu tamanu ve argan peelingi gibi doğal peelingler kullandığınız için size teşekkür edecek.

4. Duşları kısa ve tatlı tutun.

Dışarısı soğukken o küvete uzanıp sıcağı açmak ve uzun, sıcak bir duş ya da banyo yapmak cezbedici. Ancak, sıcak duşlar ve uzun banyolara büyük bir hayır. Aşırı sıcak su sadece sizi kurutmakla kalmaz, aynı zamanda gerekli yağları da vücudunuzdan uzaklaştırır. Duştan çıkıyorsanız ve cildiniz rahatsız edici derecede kırmızı ve kaşınıyorsa, aşırıya kaçtığınızın bir işaretidir.

5. Doğal bir yağ ve nemlendirici kullanın ve yıkadıktan hemen sonra uygulayın.

Yüz nemlendiricinizi ve vücut losyonunuzu dikkatli seçin. Önemli nemlendirici yağları cildinizde tutmak için su bazlı ürünler yerine yağ bazlı ürünler öneriyoruz. Mümkün olduğunca fazla nemi hapsetmek için yıkadıktan hemen sonra nemlendirici veya losyon sürün ve vücudunuzun en çalışkan bölgeleri olan ellerinizi ve ayaklarınızı dahil etmeyi unutmayın! Vücudunuz için favorimiz? Bu cennet gibi vücut yağı, aromatik esansiyel yağların terapötik bir karışımı ile tamamlanan argan ve tamanu yağı ürünleridir.

6. Soğuktan korunun.

Kış, şüphesiz cildiniz için yazdan daha serttir. Açık havada, kuru, çatlamış dudaklar için gerekli dudak balsamına sahip olabiliriz ama bundan daha fazlasına ihtiyacımız var. Düşük nem ile bu güçlü, kabaran rüzgarların birleşimi rahatsız edici derecede kuru cilde neden olabilir, bu yüzden tamamlamayı unutmayın.Cilt tahrişi konusunda, pek çok soğuk hava giysisi cildinizle doğrudan temas halinde giyildiğinde rahatsız edici olabilir. Ellerinizi ve boynunuzdaki hassas cildi korumak için bir eşarp ve eldiven gereklidir; En az tahriş için süper yumuşak koyun yününden üretilen ürünleri deneyebilirsiniz.

7. Güneş kremi sadece yaz için değildir.

Sıcak aylarda güneş koruyucuya otomatik olarak ulaşabiliriz, ancak güneş kremi, bu zararlı UV'lerden korunmak için kış aylarında da önemlidir. Yüzünüzü, boynunuzu ve ellerinizi (maruz kalıyorlarsa) kapattığınızdan emin olun ve en az SPF 30 korumalı bir güneş kremi tercih edin. Boyun arkası, dudaklar, kulaklar ve çene altı gibi kolayca gözden kaçan noktaları unutmayın!