Saf Fas argan yağı son birkaç yıldır organik yüz ürünlerinde ve saç formüllerinde popüler bir bileşen haline geldi. Çünkü giderek daha fazla insan cilt, yüz ve saç için argan yağının inanılmaz faydalarını fark ediyor. Ancak tüm argan yağı güzellik ürünleri aynı değildir. Aslında çoğu argan diye satılan ürünlerde kimyasallar vardır.Güzel kokması için parabenler ve sülfatlar içerir. Fakat %100 saf Fas argan yağı içeren tamamen doğal güzellik ürünleri saç ve cilt için inanılmaz derecede nemlendirici özelliğe sahiptir ve doğal cilt bakımı rutininize önemli bir katkı sağlar. Saç ve cilt bakımı için saf argan yağının temel faydalarından bazıları şunlardır!


Saf seyreltilmemiş argan yağı nemlendirme için kullanılır mı, nasıl kullanılır ? 

Organik Fas argan yağı, hücre seviyesinde derin nemlendirme sağlamak için cilt katmanlarına ve saç köklerine nüfuz eden doğal bir nemlendiricidir. Bu, saf argan yağının günümüzde mevcut olan en iyi organik cilt bakım ürünlerinin birçoğunda bileşen olarak olmasının ana nedenidir. Uzun süreli nemlendirme ve geliştirilmiş cilt elastikiyeti için nemi hapsederek cildin su lipit katmanını onarır. Saf Fas argan yağı, kuru, hasar görmüş saçlara uygulandığında  hücreleri içten dışa beslemek için saç köklerine nüfuz eder, nemi kırılgan tellere, bölünmüş uçlara ve kıvırcık dalgalara geri döndürür.
Pek çok argan yağı saç ürünü, losyonu ve yüz serumu, yoğun nemlendirici organik yüz ürünleri ve saç maskeleri oluşturmak için bu doğal saç ve vücut yağını çeşitli diğer cilt bakım bileşenleri ile birleştirir. Saf Fas argan yağı, yağın cilde ve saça tam olarak nüfuz etmesini ve nemlendirmesini ve bunu ek kimyasallar ve koku olmadan kendi başına etkili şekilde yapabilmesi ile ayrılır. Diğer ürünlerde kullanılan bu katkı maddeleri aynı zamanda cildinizin ve saç köklerinizin kolajenine ve elastikiyetine de zarar verebilir. Bu nedenle en iyisi argan yağı ürünlerini seçerken saf Fas agan yağı olmasına dikkat edilmelidir. Argan yağından en fazla faydayı elde etmek için, yalnızca doğal, sıvı halindeki saf argan yağı satın aldığınızdan ve doğrudan cilde, saça ve yüze uyguladığınızdan emin olun.Saf seyreltilmemiş argan yağının ciltte oluşan hasarların onarımı için kullanımı

Saf Fas argan yağındaki temel yağ asitleri, steroller ve vitaminler, cildi ve saçı çevremizdeki toksinlerin neden olduğu hasarların düzelmesine yardımcı olur. Saf argan yağının içinde bulunanlar tamamen doğal olan güzellik ürününü bu kadar nemlendirici yapan şeydir. Özellikle düzenli olarak kimyasal saç boyaları ve ısı şekillendirme araçları kullanan kadınların yanı sıra güneşten zarar görmüş cilt, yaşlılık lekeleri ve egzama gibi rahatsız edici cilt rahatsızlıklarından muzdarip kişiler için geçerlidir.
Organik argan yağı, E vitamini, ferulik asit, oleik asit, linoleik asit, polifenoller ve skualen gibi yüksek düzeyde antioksidanlar içerir ve bunların tümü vücudun zararlı kimyasallardan arınmasına yardımcı olma yetenekleriyle bilinir. Bu doğal antioksidanlar, cildi ve saçı çevresel kirleticilerden, tahriş edici maddelerden ve güneşin zararlarından korumaya yardımcı olur ve yüzeydeki ve altındaki hasarı onarırken serbest radikallere direnen koruyucu bir tabaka oluşturur. Saçınız kırılmaya eğilimliyse veya cildiniz çatlamış ve cilt lekeleri var ise argan yağı saç serumu veya argan yağı cilt bakım ürünü yumuşak, parlak saçlar için yenilenmiş vitaminler, mineraller ve nemlendirme ile hasarı onarmaya yardımcı olabilir.


Saf Argan yağının Yatıştırıcı (Rahatlatıcı) ve Canlandırıcı özelliği

Argan yağının cilt ve saç için temel faydalarından biri, yenilenmeye ihtiyaç duyan tahriş olmuş veya hasar görmüş hücrelere yatıştırıcı oranda nem sağlamasıdır. Organik, soğuk preslenmiş argan yağı, egzama ve sedef hastalığı gibi durumların neden olduğu cilt iltihabı ve kaşıntıyı yatıştırdığı için özellikle cilt için canlandırıcıdır. Nemlendirici özellikleri ve vitaminle dolu besin içeriği sayesinde saf Fas argan yağı, çatlak, kuru cilt, güneş yanığı, rüzgar yanıkları ve hava kirliliği gibi bir dizi diğer zararlı çevresel faktörlerden kalıcı bir rahatlama sağlar.
Saf Fas argan yağı, cilt katmanlarındaki esansiyel yağ asitlerinin ve prostaglandinin parçalanmasını önleyen doğal antioksidanlar, vitaminler ve besinler ile cilde nüfuz ederek cildi rahatlatır. Bu doğal anti-enflamatuar özellikler, hücrelere esnekliği geri kazandırırken, cilt tahrişini ve iltihaplanmayı yatıştırmak için birlikte çalışır. Cildin dokusunu, tonunu ve görünümünü iyileştirirken cildi rahatlatan en iyi organik cilt bakım ürününü arıyorsanız, saf Fas argan yağı cildi pürüzsüzleştirmek ve canlandırmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.Yaşlanmaya karşı saf argan yağı kullanabilir miyim ?

Organik argan yağı nemlendirici ve canlandırıcı özelliklerinden dolayı aynı zamanda yüz ve vücut için doğal bir yaşlanma karşıtı bakım görevi görür. Bunun nedeni, saf Fas argan yağındaki temel yağ asitlerinin, genç cilt hücreleri oluşturmak için elastin ve kolajenin üretildiği derideki dermisin işlevini optimize etmesidir. Saf argan yağındaki antioksidanlar ayrıca diğer cildinize zarar verebilecek kirleri de önler.Saf Fas argan yağı, hücre oksijenlenmesini, kollajen üretimini ve elastin sıkılığını teşvik etmek için nem ve besinler sağladığı için yaşlanma karşıtı en iyi yüz yağlarından biridir. Gözler, alın ve ağız çevresindeki cilt, yaşlandıkça kırışıklıklar geliştirmeye meyillidir ve gece cilt bakımı rutininizin bir parçası olarak argan yağını nasıl kullanacağınızı öğrendiğinizde kırışık giderilmesini sağlayabilir. Tek yapmanız gereken birkaç damla organik argan yağını cildi nemlendirmek ve temizlemek için uygulamak ve ardından uyguladığınız alanda parmaklarınızla nazikçe dairesel hareketler ile cildinize yedirmektir.
Sonuç, azaltılmış kırışıklıklar, daha az yaşlılık lekesi , genç bir ışıltıya sahip yumuşak bir cilttir.


Naturelim’den Saf Fas Argan Yağı Sipariş Edin!
Bu blog gönderisini, saf Fas argan yağının saç ve cilt bakımı için faydalarını daha iyi anlamanızı sağlamak için yazdım. Organik, soğuk preslenmiş argan yağının faydalarını kendiniz de görmeye hazırsanız, argan yağı ürünlerimizi Naturelim’den inceleyin! Saf Fas argan yağımız, Fas'ın Berberi topluluğundan elde edilir ve hiçbir ilave koku veya kimyasal içermez.