YAZA ZAMANINDA HAZIR OLMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Sıcak günlerin hızla yaklaşmasıyla birlikte, yaz mevsiminde fiziksel olarak zinde olmak için yapabileceğimiz çok şey var. Unutmayın: Mükemmel vücut, mutlu bir insanın yaşadığı yerdir.
Havuz başı tatilinize doğru koşmadan önce aşağıda yazanları mutlaka uygulamalısınız.Bu üç adım yaz tatilinizi keyifli hale getirecek.
Yaz için zamanında fit olmanın en iyi yolları.


1. Kalori alımınızı inceleyin

Kilo vermek çoğu insan için yazdan önce bir numaralı hedeftir. Kış bizi kış uykusuna yatırdı ve rahat yemek yememize neden olurken, hava bize spor salonunu atlamamız için bir mazeret verdi. Dışardan bakılırken aldığımız kilolar görünmeyebilir ama biz kilo aldığımızı biliyoruz.
Kilo vermek için kalori alımımızı dikkate almalıyız. Erkekler için ortalama kalori alımı 2500 iken, kadınlar günde 2000 kaloriyi geçmemelidir. Bununla birlikte, bireysel gereksinimler biraz değişebilir.
Kalori sayımı sıkıcı ve zaman alıcı görünebilir, ancak kiloları kaybetmek istiyorsanız, yediklerinizin kontrolünü elinize almalısınız. 


2. Dengeli, sağlıklı bir diyet yapın

Ne yersek oyuz. Her zaman abur cubur yersek, kendimizi abur cubur gibi hissedeceğiz. Bol meyve ve sebze, lif, karbonhidrat ve sağlıklı yağ içeren besleyici, dengeli bir diyet yediğinizden emin olarak diyetinizde anında değişiklikler yapın.
Tatlıya düşkün olanlar için fazla şekeri kesin ve bunun doğal tatlandırıcı olan hurmayı deneyin.


3. Bol su için

Vücudunuzdaki toksinleri atmak, vücudu nemlendirmek ve fazla atığın atılmasına yardımcı olmak için en az iki buçuk  litre su içtiğinizden emin olun. Çalışmalar, artan su alımını kilo kaybına bağladı ve hidrasyon, sindirim, kas fonksiyonu ve lipoliz (yağ metabolizması) gibi faktörlere kilitlendi.
Eğer su içemiyorsanız suyunuzun içine limon,nane,salatalık atın içimi daha rahat olacaktır.


4. Düzenli egzersiz yapın

Fitness hedeflerimize ulaşmak için düzenli olarak egzersiz yapmalıyız.
Her gün tam bir jimnastik antrenmanı yapmaya vakit bulamayanlar için, öğle yemeği molanıza veya eve dönüş yolculuğunuza küçük yürüyüşler eklemeyi deneyin.
Artık o kadar çok egzersiz şekli var ki, bizi motive edecek ilginç fikirlere asla takılıp kalmıyoruz. İster bir Yogi, ister bir koşucu olun, herkes için bir şeyler var.


5.Selülitlerinizden Kurtulun

Selülitleri azaltmada en etkili hareketlerden biri ip atlamadır. Hem kan hem lenf dolaşımınızı destekler, bu şekilde toksinlerin vücudunuzdan atılmasına yardımcı olan ip atlama hareketi selülit karşıtı egzersizler arasındadır. Aynı zamanda en eğlencelisidir. Squat ve Köprü hareketi selülit için harika egzersiz hareketleridir. 
Naturelim’den Yosun Özlü Cilt Bakım & Anti-selülit Etkili sabunumuza sahip olun ve selülitlerinizden kurtulmanıza yardımcı olsun.
Yaza zinde kalmak ve aynı zamanda eğlenmek istiyorsanız, rutininize farklı bir şeyler katın.