Argan yağı, Fas'a özgü argan ağacından elde edilen soğuk preslenmiş bir yağdır. Güzelleştirici özelliklerinden dolayı genellikle “doğanın sıvı altını” olarak anılır. Eski kadınlar, yüzyıllardır saçlarında ve derilerinde argan yağı kullanıyorlar. Argan yağı, omega yağ asitleri, antioksidanlar ve vitaminler dahil olmak üzere cildiniz ve saçınız için birçok besin içerir.


Argan Yağı Ne İşe Yarar?


Argan yağının saçı UV ışınlarının zararlarından koruduğu araştırılmıştır. Bu koruyucu özellikler, kırılgan, kıvırcık saçlara neden olabilecek hasarı önleyerek saçınızı daha güçlü ve pürüzsüz hale getirir. Ek olarak, yağın kendisi saçınıza parlaklık kazandırmaya yardımcı olur.


Argan yağını saçta nasıl kullanabilirim?

Argan yağı, saç derisini nazikçe temizleyerek ve saç köklerini temizleyerek ve optimum büyüme için hazır olmasını sağlayarak saç büyümesini teşvik etmek için de harikadır. Yağın, saçınızı uzatırken kırılmayı önlemek için saç tellerini güçlendirmeye yardımcı olduğu da bilinmektedir.

Doğru şampuan, güzellik rutininizin önemli bir parçasıdır. İyi bir şampuan saçınızın harika görünmesini ve görünümünüz hakkında daha fazla güvende hissetmenizi sağlar.

Doğru şampuanı bulmaya çalışırken kendinize sormanız gereken birkaç şey var. Boyalı saçları koruyan bir şey mi arıyorsunuz? Kıvrımları düzleştirmek mi istiyorsunuz? Ya da belki koyulaştıran ve hacim veren bir şampuan istiyorsunuz. Saç deriniz kuru ve kaşıntılı mı? Peki ya cildiniz ve gözleriniz? Şampuanlara karşı hassaslar mı? Eğer öyleyse, mümkün olduğunca yumuşak bir ürün kullanmak isteyeceksiniz.

Şampuanınızın içindekileri düşünmek istersiniz. Sülfat, izopropil alkol, formaldehit ve propilen glikol içeren şampuanlardan kaçınmak en iyisidir. Bunlar saç derinizi, cildinizi ve gözlerinizi tahriş edebilen ve değerli besin maddelerini saçtan çalabilen bileşenlerdir. Tabii ki, tüm bu kutuları işaretleyen bir şampuan bulmak için eczanenizin raflarını araştırabilirsiniz; ama sizin için kolaylaştırabiliriz. Rutininize bir argan yağı şampuanı ekleyin.

Tamamen doğal olan argan yağı şampuanı satın alınabilir. Naturelim Argan Yağı Şampuan, argan yağını aloe vera, keten tohumu yağı ve E vitamini gibi diğer doğal, botanik bazlı bileşenlerle birleştirir. Bu ürün sülfat içermez, böylece saçınıza sürdüğünüz ürünler konusunda kendinize güvenebilirsiniz.

Harika bir seçenek, şampuanınızı normal şekilde kullanmak ve ardından argan yağınızla yağ temizliği yapmaktır. Bu, normal şampuanınızın saç derinizi ve saçınızı derinlemesine temizlemesini sağlar, ancak argan yağınız çift temizleme adımı ekler. Bu ayrıca saç derinizi temiz ve nefes alabilir tutarken saç tellerinizi nemlendirir ve besler. Kırılgan saçları ve bölünmüş uçları yumuşatmaya yardımcı olur.

Ne için bekliyorsunuz? Argan yağını bugün saçınızda deneyin! Herhangi bir saç tipinde besleyiciliği ve nemlendiriciliği sayesinde birçok fayda elde edeceksiniz. Argan yağı ürünlerimiz için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.