Menu
Alışveriş Sepeti

Argan Yağı Nasıl Kullanılır

Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Hare Organik Argan  Yağı dünya üzerinde bulabileceğiniz en saf ve en yüksek faydalı argan yağıdır. Bir çöl bitkisi yağı olması sebebi ile hem gıda hem de kozmetik amaçlı kullanılan farklı yörelerde yetişen ve farklı özelliklere ait birçok sıkma yöntemleri ve hazırlık aşamaları mevcuttur. Bu sebeple her argan yağı aynı kalitede veya aynı argan yağı sayılamaz. Hare Organik Argan Yağı 2012’den bu yana Türkiye’de üretilen ve bugüne kadar tüm kullanıcılardan tam not almış bir üründür. Argan Yağı bir bitkisel yağ olması sebebi ile kullanımındaki püf noktaları da önemlidir. Hem saç hem de cilt için rahatlıkla kullanabileceğiniz Hare Organik Argan Yağı için aşağıdaki kullanım önerilerimize kulak vermenizi tavsiye deriz.

Hare Organik Argan Yağı’nın El Üzerinde Kullanımı 

Elinizin üst kısmına bir damla argan yağı damlatarak dairesel hareketlerle kolaylıkla cildinize yediriniz. Özel olarak sıkıma hazırlama ve sıkma prosesimiz sayesinde Hare Organik Argan Yağı’nın cildiniz üzerinde hızla emildiğini ve hemen nemlendirerek dokularınızın tamirine başladığını adeta hissedeceksiniz. Elinizin kuruluğu, yaşınız, cilt tipiniz ve hissettiğiniz duyguya göre kullandığınız yağ miktarını artırıp azaltabilirsiniz. Kullanım süresi günde en az bir kez olmak üzere yine size bağlıdır.

Hare Organik Argan Yağı’nın Yüzümüz Üzerinde Kullanımı

Yağımızı kendi yüzümüzde uyguluyorsak parmağımızın ucuna bir damla argan yağı alarak bunu alın bölgesinde dairesel hareketle ile 10-20 saniye boyunca cildimize yedirelim. Sonrasında göz çevresi, yanaklar, çene ve boyun bölgesi için aynı şekilde devam edelim. Yüzümüzün çok kısa sürede nemlenerek Hare Organik Argan Yağını emdiğini göreceksiniz. 
Yüzümüzde kullanırken profesyonel bakım ile uzmanlar tarafından uygulanıyor ise güzellik uzmanınız veya kuaförünüz damla miktarı ve bölgesini cildinize göre ayarlayacaklardır. Cilt tipi aşırı yağlı olan kişilerde emilim daha az ve yavaş olacağı için kullanımdaki süre ve miktar buna göre ayarlanabilir. Bu kişilerde az da olsa parlama oluşması normaldir, bunun sebebi cildinizin saf yağ ile birlikte hareket etmesidir. Parlama ve yağlı kalma kullandığınız miktar ve süreyle kolaylıkla ayarlayabileceğiniz bir husustur. Hare Organik Argan Yağı’nın mucizevi etkileriyle cildinizi gençleştirin ve her zaman 5 yaş daha genç görünmeye hazır olun!    

Hare Organik Argan Yağı’nın Vücut Üzerinde Kullanımı

Güzelliğinize ve gençliğinize adeta zamanı durdurmuş gibi ve hatta zamanı geriye götüren bir etki yapacak olan mucizevi Hare Organik Argan Yağını el, yüz ve saç dışında vücudunuz üzerinde kullanabileceğiniz alanlar şunlardır:
1-Dekolte ve Sırt bölgesi
2-Kolarınız ve Omuzlarınız
3-Karın Bölgesi ve Kalça Bölgesi çatlak ve gevşemeleri
4-Bacaklarınızdaki kuruluklar ve kırışıklıklar
5-Ayak Bakımı
Tüm bu bölgelerde dairesel masaj ve daha önce belirttiğimiz gibi cilt tipiniz ve cildinizin durumuna göre miktar ve süreyi ayarlayarak uygulayın. Uygulama sonrasında durulama veya yıkama gerektirmez ve hemen emilir ancak cildinizin yağlı kalması elbiseniz veya herhangi bir durumdan dolayı uygun değilse en az 10 dk bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

Hare Organik Argan Yağı’nın Saçlarınız Üzerinde Uygulanması

Saçlarımızda cildimiz gibi birçok tipe ve duruma göre farklılık gösteren fakat en önemli güzellik ve bakım göstergesidir. Argan yağının saçlarımız üzerinde kullanırken dikkat etmemiz gereken en önemli faktör saç derimizin ve saçlarımızın nem ve yağ dengesidir. 

Kuru, Yıpranmış ve Boyalı Saçlarda Hare Organik Argan Yağı Kullanımı

Kuru, yıpranmış ve boyalı saçlar nem bakımından zayıf olmaları ve bakıma ihtiyaç duymaları sebebi ile argan yağı hem saç diplerinde hem de saçın orta kısmından ucuna kadar uygulanarak kullanılabilir. Elinize aldığınız bir miktar yağı saç diplerine hafifçe yedirin. Daha sonra saçınızı yıkayabilirsiniz veya saçın geri kalanına uygulamaya devam edebilirsiniz. Eğer saç diplerinizde yağlılık var ise ve kuruluk, kepek gibi sorunlar yok ise saç diplerinize sadece ayda iki kez uygulamanız saç köklerinizin argan  yağı içerisindeki besini almalarına yeterlidir. Saç diplerinden 5-6cm yukarısından uygulamaya başlayıp ucuna doğru elinizle saçın tamamına az miktar yedirmeniz ve bunu haftada en az bir kere yapmanızı tavsiye ederiz. Sonrasında Hare Argan Şampuanı ile yıkayın ve durulayın, farkı en kısa sürede hissedeceksiniz. 

Normal ve Karma Saçlarda Hare Organik Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Normal ve Karma saçlarda saç diplerinizde yağlılık var ise ve kuruluk, kepek gibi sorunlar yok ise saç diplerinize sadece ayda 4 kez uygulamanız saç köklerinizin argan yağı içerisindeki besini almaları için yeterlidir. Saç diplerinden 5-6cm yukarısından başlayarak ucuna doğru elinizle saçın tamamına az miktar yedirmeniz ve bunu haftada en az bir kere yapmanızı tavsiye ederiz. Sonrasında Hare Argan Şampuanı ile yıkayın ve durulayın, farkı en kısa sürede hissedeceksiniz. 

 

İnce Telli Hacimsiz Saçlarda Hare Organik Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

İnce telli ve hacimsiz saçlarda yağ kullanımı daha dikkatli yapılması gerekir çünkü yağın miktarını fazla kaçırmanız saçlarınıza ağırlık verir ve ince telli saçlarınıza hacim kazandırmanız zorlaşır. Avuç içinize birkaç damla yağı yayarak saçlarınıza yüzeysel dokunuşlarla bu yağı saçın ortasından ucunaa doğru nüfuz ettirin. Beş dakika kadar bekledikten sonra Hare Organik Argan Şampuanı  ile yıkayarak yağlardan arındırın. Hare Organik Argan Yağı çok özenle seçilmiş argan meyvelerinin özel bir işlemler sırasıyla sıkılmaya hazır hale gelmesi, sıkılması ve saklanması işlemlerinden geçtiği için birçok saç tipinde Hare Organik Argan Yağının saç üzerinde durulanmadan kalması dahi saçı beslemeye devam edecek ve sorun yaratmayacaktır. Ancak ince telli saçlarda yağın ağırlaştıracağı saç sizi rahatsız edebilir bu sebeple saçlarınız ince telli ise mutlaka durulayınız.

Doğal Yaşamı Sevdiklerinle Paylaş...