Menu
Alışveriş Sepeti

Argan Yağı Nasıl Saç Bakım Rutinlerinin Kahramanı Oldu?

Argan Yağı Nasıl Saç Bakım Rutinlerinin Kahramanı Oldu?

En değerli güzellik sırlarından bazıları yıllardır bizimle. Argan yağı, yüzyıllardır kendi ülkesi Fas'ta cilt ve saçın sağlığına ve güzelliğine yardımcı olan bir bileşendir. Zengin rengi ve ham gücü ile “sıvı altın” olarak bilinen, doğal besinler açısından zengin, oldukça güzelleştirici ve iyileştirici bir saç yağıdır. Argan yağı, önemli bir bileşen olan inanılmaz parlaklık ve yumuşaklık vaat eden formülasyonlarda kullanmayı sevdiğimiz mucizevi bir bileşendir.

Argan Yağının Kökeni

Argan yağı, Fas'a özgü argan ağacının bir ürünüdür. Çok sert odunu nedeniyle “demir ağacı” olarak bilinen ağaç, kurak iklimlerde yetişir ve etli, yuvarlak bir meyve verir. Meyvenin içinde değerli argan yağı ile doldurulmuş üç çekirdek içeren bir fındık vardır. Yağ, meyvenin kurutulması ve küspesinin çıkarılmasından önce, fındık kırılmadan ve saflık için süzülerek çıkarılır.

Argan Yağının Zengin Tarihi

Atlas Berberileri tarafından yüzyıllardır kullanılan Argan Yağı, mutfak, tedavi ve kozmetik özellikleri ile takdir edilmektedir. Özellikle cildi ve saçı beslemesi, güçlendirmesi ve onarması ile bilinir.

Argan Yağının İçeriğine Genel Bir Bakış

Argan yağı, antioksidanlar, E vitamini ve oleik ve linoleik asitler gibi yağ asitleri bakımından zengin, doğal olarak lüks bir maddedir. Saçlar için son derece besleyicidir, şehvetli bir dokuya ve saç ürünlerini dünyevi bir yoğunlukla zenginleştiren fındık kokusuna sahiptir.

Argan Yağının Saç Bakımı Üzerine Faydaları

Argan yağının saç üzerindeki harika etkilerinden bahsetmek gerekirse, en temel düzeyde, inanılmaz bir nemlendiricidir. Besleyici ve zengin argan yağı, uygun nemi korumasına yardımcı olmak için saçı yağlar. Argan yağı ayrıca saç üzerinde derinlemesine nüfuz eden yumuşatıcı bir etkiye sahiptir ve bu da onu mükemmel bir saç kremi yapar. Son derece onarıcıdır, saçın koruyucu tabakasını korur ve kimyasal işlemlerden ve ısıyla şekillendirmeden kaynaklanan hasarı tersine çevirebilir. Saç derisini besler, kırık uçları kapatır ve lifin uzunluğu için koruma sağlar, kırılganlıkla kökten uca savaşarak güçlü, sağlıklı saçların büyümesini destekler.
Son olarak, argan yağı kıvırcık saçlarla mücadelede ve saçları yumuşatmak için mükemmeldir. Sonuç, inanılmaz bir parlaklık ve parlak, ışıltılı bir sonuç.


Sizde sıvı altın olarak anılan %100 doğal argan yağı ürünlerimizi incelemek için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.