Menu
Alışveriş Sepeti

Boyalı Saç

Hare Boyalı, Açılmış / Ağartılmış Saç Bakımı Sırları

Saç rengi, imajınıza canlılık katmak için kullanışlıdır, ancak uygulama ve saç bakımı sürecinde atılabilecek yanlış bir adım saç tellerinize zarar verebilir. İlk akla gelen uygulama hataları olsa da kendinizi esasen ağartıcıdan zarar görmüş saçlarla bulmanız mümkün. İster kuru ve kırılgan saç telleri ile, ister saç kırılmasıyla uğraşıyor olun; bunların üstesinden gelmek sinir bozucu olabilir. Bu nedenle imajımızı tekrar şekle sokmak için doğru saç bakımı rutinini uygulamak önemlidir. Rengi açılmış boyalı saçlar için en iyi şampuan ve saçlarınızı canlandırmak için diğer ürünler dahil olmak üzere açılmış boyalı saçlara nasıl bakılacağı konusunda size bilgi veriyoruz.

 

Saçınızı Ağartırken / Açarken Ne olur? 

İlk önce ağartılmış saçların neden özel bakım gerektirdiğini tam olarak belirleyelim. Saçınızı boyamaya karşı değiliz, aslında tam tersi boyamak iyidir. Ancak bunu yaparken saç bakımı rutininizi biraz ayarlamanızı gerektirir. Uzmanlarımız saçınızın ağartılmasının koruyucu liflerinden ve yağlarından arındırılabileceği yaygın olarak onaylamaktadır. Bu sizi daha duyarlı ve kuruyup hasar görmeye yatkın bir saça maruz bırakacaktır.
Saç ağartıcı, rengi kaldırma amacına hizmet etmek için saç şaftının derinliklerine ulaşmalıdır, bu nedenle şaftın incelmesine de neden olabilir. Yine, buradaki sonuç, hasara daha yatkın olan saçlardır. İşte tam da bu yüzden ağartılmış saçlara nasıl düzgün bakım yapılacağına dair bilgileri almak çok önemlidir.

 

Saçlarınızı Ağartmak Kalıcı Zarar Verir Mi?

 Ağartıcının saçlarınıza sonsuza kadar zarar vereceğini merak ediyorsanız, paniğe kapılmanıza gerek yok. Uzun vadeli bir etki olmayacak. Bununla birlikte, ağartıcıdan zarar görmüş saçlar ekstra yoğun ilgi ve bakım gerektirir. Hasarın zamanla büyümesine izin vermemek de önemlidir. Uçlarınız çok hasar görmüşse, muhtemelen saçınızı kestirmeniz gerekecektir. Yeni saçınız uzadıkça başa çıkmanız gereken ve boya isteyen kökleriniz olabilir, ancak saç tellerinizin zarar görmesini engellemek ve yeniden başlamak daha mantıklıdır.

 

Rengi Açılarak / Ağartmadan Zarar Görmüş Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Artık açılarak zarar görmüş saçları daha iyi anladığınıza göre harekete geçme zamanı. Ağartılmış saçlara nasıl düzgün bir şekilde bakacağınızı öğrenmenize yardımcı olması için aşağıdaki yedi sırrımızı değerlendirin.

Hare Açılmış Saç Bakım Sırrı  # 1
Boyalı Saçlar için Güvenilir Bir Şampuan ve Saç Bakım Ürünü Kullanın

Bu ilk sırrımız size apaçık gibi görünebilir, ancak sağlıklı görünen saçlara ulaşmak için çok önemli olduğu için ilk sıraya koyuyoruz. Uzun vadede yeni renginizi korumak ve ağartılmış saç tellerinizin hasar görmesini önlemeye yardımcı olmak için doğru şampuanı ve saç kremini kullanmanız gerekecektir.
Saç kremi ve saç bakım yağı, ağartılmış saçları doğru nemlendirmenin önemli bir parçasıdır. Bu yüzden bu temelden mahrum kalmayın. Haftada bir veya iki kez saç kreminizi Hare Argan Saç Bakım Yağı/Serumu ile değiştirin ve saçlarınızı yoğun bir şekilde besleyerek saçlarınıza ekstra sevgi gösterin.

 

Sarı saçı olmayan ancak yine de başka bir saç rengi elde etmek için ağartıcı kullanmış olanlar için, Hare Kolajen Keratin Refresher deneyin. Bu ürün kolajen ve keratin ile formüle edilmiştir. Derinlemesine şekillendirir ve kırılgan telleri güçlendirir. Ayrıca telleri çevresel hasarlardan ve günlük renk saldırganlığından korur ve onarır. Hare Kolajen Keratin Saç Bakım Spreyi ile saç kreminizi haftada bir veya iki kez değiştirin. Bu saç bakım spreyi, hasarlı kırıkları yoğun bir şekilde onarmak ve saçı güçlendirmek için çalışır.

 

Hare Ağartılmış Saç Bakım Sırları # 2
Ekstra Sevgi İçin Derinlemesine Bakım Ürünleri Kullanın 

Şampuan ve saç kremi, açılarak zarar görmüş saçlar için ihtiyaç duyulan bir temel bakım olsa da derinlemesine bakım uygulamasının saçlarınızı nasıl değiştirebileceğini görünce şaşıracaksınız. Bu derinlemesine saç bakımı, saç tellerinize daha kapsamlı bir bakım sağlar ve size kalıcı nem sağlar. Bakım serumu, antioksidanlar, nar, keratin ve kolajen ile formüle edilen ve sadece altmış saniyede çalışan Shakira Beauty Hızlı Canlandırıcı Derin Bakım Saç Spreyi'ni denemeyi düşünün. Nemli, daha ipeksi ve daha parlak bir saç elde etmek için normal saç kremi üzerine bunu rutininize dönüştürün. Artısı: Ayrıca yeni saç renginizi geliştirmenize ve canlandırmanıza yardımcı olacaktır.

 

Hare Ağartılmış Saç Bakım Sırları # 3
Kuru ve Yıpranmış Bakım Şampuanı ve Çeltiksi görünüm ile Mücadele

Ağartılmış saç telleri bir süre sonra istemediğiniz bir şekilde çeltik veya pirinç rengi olma eğiliminde olabilir. Neyse ki sıcak tonları siyah şampuan yardımıyla yapabilirsiniz. Boyalı Saçlar için Shakira Kolajen Keratin Kuru ve Yıpranmış saç şampuanı, ağartılmış saçlar için en iyi siyah şampuanımızdır. Saçlarınızın canlılığını boyama seansları arasında korur. En iyi sonuçlar için derinlemesine bakım ürünlerini de ihmal etmeyin.
 

Hare Ağartılmış Saç Bakım Sırları # 4
Su Sıcaklığını Azaltın

Sıcak su cildinizi doğal yağlardan sıyırabilir, bu da solmaya ve kuruluğa neden olabilir. Duş alırken su sıcaklığını azaltın.
 

Hare Ağartılmış Saç Bakım Sırları # 5

Şekillendirme Öncesi Termal Koruyucu Sprey Kullanın

Bu ipucu her türden saç için geçerlidir. Çünkü bir ısı koruyucusu olmadan sıcak aletler kullanmak hasar için bir davetiyedir. Bunu yapmamak ayrıca saç renginizin erken solmasına neden olabilir. Oluşturmak üzere olduğunuz saç stiliniz ne olursa olsun, ısıyla şekillendirmeden önce Isı Spreyi ile başlayın. 400+ derecelik ısı koruması sağlamanın yanı sıra, parlaklığı kalıcı hale getirir ve elektriklenmeyi yatıştırır.
 

Hare Ağartılmış Saç Bakım Sırları # 6

Bir Bakım Kürü Uygulayın

Fark etmediyseniz altını çizelim, beyazlatma ile zarar görmüş saçların alabileceği tüm neme (hidrasyona) ihtiyacı vardır. Yıkama seansınız tamamlandığında, nemli saç tellerinizi nemini korumaya yardımcı olacak bir saç bakımı kürü uygulamak isteyeceksiniz. Yumuşak, parlak ve hafif saç telleri için saçınızı nemlendirip besleyen Hare Argan Yağı Derin Besleyici Saç Bakım Serumunu deneyin. Nemli saçınıza az miktarda ürün sürün, durulamaya gerek kalmadan uçlara doğru yedirin. Saç tellerinizin istediğiniz gibi şekillendirin. Bu kürü ayrıca şampuan öncesi bakım veya sonrasında bitirme yağı olarak da kullanabilirsiniz.

 

Hare Ağartılmış Saç Bakım Sırları # 7 

Saç Tellerinizi Güneşten Koruyun

Uzmanlara göre güneş saçları zayıf, kırılgan ve kuru hale getirebilir ve bu özellikle ağartılmış bir saç için daha da geçerlidir. Dışarıda uzun süre vakit geçirmeyi planlıyorsanız, yanınızda geniş kenarlı bir şapka getirin ve olabildiğince sık gölge arayın.


Doğal Yaşamı Sevdiklerinle Paylaş...