Menu
Alışveriş Sepeti

Doğal Bronzlaşma

Organik Argan Yağı ve Bronzlaşma 

Argan Yağı cildin yaşlanmasını yavaşlatmanın ve kanser riskini azaltmanın önemli bir yolu olarak yaygınlaşmakta ve iyi bir antioksidan tedariği sağlamaktır. Bu sebeple güneş ışığındaki UV ve serbest radikal hasarına (oksidatif stres) yol açan ışınlara karşı korumaya yardımcı olduğu ortaya çıkmıştır. Oksidatif stres cilt hücrelerinin doğal yenilenmesini ve sağlığını etkiler. Oksidatif stres, cilt kanserinin ana nedenlerinden biridir. Hücre hasarıyla savaşmanın iyi bir yolu, doğal antioksidanlar kullanmaktır. Bunlar diyetle alınabilir veya topikal olarak doğal cilt bakım ürünleri ile uygulanabilir.
Argan Yağı, en güçlü antioksidanlardan biri olan Tokoferol bakımından zengindir. Aslında, Tokoferoller (E Vitamini) yağın% 60'ından fazlasını oluşturur.
Argan Yağı ayrıca flavonoidler açısından da zengindir. Bu bileşikler, serbest radikal üretimine bağlı enzimlerin proinflamatuar aktivitesini inhibe eder. Gıdalarda yüksek oranda alınmaları gerekir, ancak topikal (cilde sürülerek) olarak da başarıyla uygulanabilirler.
Bronzlaşmanın yanı sıra, güneşe maruz kalmayı bertaraf etmek için gece boyunca saf Organik Argan Yağı veya Havuç Yağı, Ceviz Yağı gibi bazı doğal botanik yağları uygulamanın birçok faydası vardır. Enflamasyonu yatıştırmaya, yaraları iyileştirmeye, hidrasyonu korumaya ve pürüzsüz hissetmek için cildin yenilenmesine yardımcı olmaktadır.

Sadece Argan Yağı Bronzlaşma Yağı Olur Mu?

Hemen söyleyelim, hayır. Bunu yaparsanız cildinizi beslersiniz fakat güneş koruma faktöründen mahrum bırakacağınız için hızlıca yanarsınız. Argan yağını belirli oranlarda ceviz yağı, havuç yağı, zeytinyağı, fındık yağı, Hindistan cevizi yağı, avokado yağı, susam yağı ve Ayçiçek yağı ile karıştırarak doğal SPF güneş koruyucu faktörü olan bir bronzlaşma yağı elde edin. Hangi yağdan ne kadar kullanmanız gerektiğine karar veremezseniz lab@naturelim.net adresimize cilt tipinizi, ten renginizi ve istediğiniz SPF faktörünü belirten bir eposta gönderin ve size özel doğal butik güneş yağı formülünüzü gönderelim. 

Bronzlaşmada Diğer Yağlar 

Argan Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı;

Orijinal Hawai Hindistancevizi yağı, tercih edilen derin bronzluk yağıdır. Organik hindistancevizi yağı daha derin bronzluk vermesinin yanı sıra cildi besler. Bu, kaprik asit, kaprilik asitve laurik asit gibi yağ asitlerinin bolluğu sayesindedir. Hindistan Cevizi Yağı ayrıca cildi enfeksiyonlara karşı korumak için anti-mikrobiyal ve mantar önleyici özelliklere sahiptir.

Hindistan cevizi yağındaki dengeli doymuş yağlar Hare Organik Argan Yağı ile birleştiğinde ciltteki nem kaybını azaltır. Aslında, siz güneşlenirken koruyucu bir tabaka oluşturacak şekilde hareket ederler. Daha kısa sürede daha zengin, daha derin bir bronzluk elde etmek için cilt altındaki melanini de aktive eden bu besinlerdir.

Argan ve Jojoba Yağı ile Nemlendirme; 

Jojoba yağının özellikleri cildinizin doğal yağına benzer.Jojoba miristik asit açısından zengindir ve Hare Organik Argan Yağı ile birleştiğinde cildinizi doğal olarak nemlendirir ve anti-enflamatuardır. Doğal insan sebumuna çok benzediğinden, iyileştirici ve iltihap önleyici etkiye sahip harika bir doğal nemlendiricidir. 


Doğal Yaşamı Sevdiklerinle Paylaş...