Menu
Alışveriş Sepeti

Doğal Cilt Bakımı

CİLT BAKIMI ESASLARI

 Cilt bakımı trendlerine gelince, doğal cilt bakımının dünyanın her yerde daha fazla arandığını söylemek yanlış olmaz. Naturelim olarak 2012 yılından bu yana 20 yıllık serüvenimizde kuruluşumuzdan başlayarak üzerinde en çok durduğumuz ve ürün gamımızın %80’ini oluşturan doğal güzellik ürünlerimizin bu kadar kabul görmesi bizi sevindirmektedir. Instagram'dan Google'a en çok yapılan aramalarda, son zamanlarda herkesin en çok konuştuğu tamamen doğal veya doğal içerikli cilt bakım ürünleri olduğu görünüyor. Herkes doğal olduğu iddia edilen formüllere geçiş yapmak için atlarken, hangi doğal cilt bakım ürünlerinin önemli ve gözde olduğunu merak etmeniz çok normal.
Cilt bakımı rutininizi ilk olarak nemlendirici ve serum ile güncellemeden önce, etikette “doğal” kelimesi ile gözünüze çarpan doğal cilt bakım ürünleri hakkında biraz bilgi verelim. Bir sonraki cilt bakımı dersinize hazır mısınız?


DOĞAL CİLT BAKIM ÜRÜNLERİ NELERDİR?

Dikkat etmemiz gereken nedir: Doğal cilt bakımı ürünleri nelerdir? Uzmanlarımıza göre, sektör aslında "doğal" terimi için bir tanıma sahip değil. Bunu bildiğimizde, konu doğal cilt bakımı ürünlerinin ne olduğunu belirlemeye geldiğinde, muhtemelen kaynağınıza bağlı olarak yanıtların değiştiğini göreceksiniz. Naturelim olarak doğal ürünleri; saf yağlar, tentürler, bitki hidratları, bitki özsuları, infüzyonlar, damıtılmış ürünler gibi doğal hali bozulmadan sunulan ürünler olarak tanımlamaktayız. Örneğin Hare Organik Argan Yağıiçerisinde herhangi bir katkı, karışım, formulasyon, koruyucu, esans ve benzeri herhangi bir ilave olmadan sizlere sunduğumuz doğal botanik bir üründür.  Doğal içerikli ürünler ise daha sonra laboratuvarda iyileştirilen bitkiler gibi doğadan türetilen bileşenlere sahip ürünler olarak tanımlıyoruz. Doğal içerikli ürünlerde formülasyon içinde farklı maddeler bulunur fakat tamamen doğal ürünlerde bulunmaz.
Ancak, sektörde "doğal" için belirli bir tanımı olmadığından, bazı markalar bunu kendi ellerine almış ve kendi tanımlarını oluşturmuşlardır. Bir markanın "doğal" ı nasıl tanımladığının diğerinden farklı olduğunu görebilirsiniz, bu da müşteriye ürünlerindeki bileşenlerin nereden geldiğini takip etme sorumluluğunu verir.
Naturelim, doğal içerikli formülleri "doğal cilt bakım ürünleri" olarak sınıflandırmaz, ancak ürünlerin doğal olarak türetilmiş bileşenlere sahip olduğu durumu müşterilerine anlatır. Tamamen doğal şekilde kabul edilmek için, bu bileşenlerin doğal hallerinden değişmemiş olmaları veya işlemden geçerken, orijinal bitkilerinden veya mineral kaynaklarından moleküler yapısının % 50'sinden fazlasını muhafaza etmeleri gerekir.

DOĞAL CİLT BAKIMI ORGANİK CİLT BAKIMI İLE AYNI MI?

Muhtemelen kendinize şu soruyu soruyorsunuz: Doğal organik ile aynı mıdır? Pek değil. Naturelim’e göre, ikisi sıklıkla birbirinin yerine kullanılsa da, "organik", ancak sertifikasyona tabi tutulan hammaddeler ile üretilen organik sertifikalı ürünler için geçerli bir tabirdir. Doğal olduğu gibi, organik olduğu iddia edilen ürünler Ecocert, IMO gibi sertifikasyon kurumları tarafından düzenlenmemektedir. Ayrıca tamamen doğal ürünlerin mutlaka organik olmak zorunda değildir.


TAMAMEN DOĞAL İÇERİĞE SAHİP EN ÖZEL NATURELİM ÜRÜNÜ

Doğal olarak üretilmiş malzemelerle ilgili yeni anlayışınızla rutininizi güncelleyerek muhtemelen nereden başlayacağınızı merak ediyorsunuz. Şanslısınız ki, her biri doğal olarak üretilmiş bir bileşenle formüle edilmiş en sevdiğimiz Naturelim ürünlerimizden ikisini bir araya getirdik.

Hare Organik Argan Yağı ;

Bu güzellik yağı saf organik argan yağı içeriği ile el, yüz, vücut ve saçlarda yani kısaca tüm vücutta kullanılabilen nadir doğal ürünlerden biridir. Cilt üzerinde hızla emilerek hücrelere nüfuz eder ve gençliğinize ışık katar. Kullanımdan sonra cilt daha rafine görünür, daha yumuşak ve pürüzsüz hissedilir ve ciltteki kırışıklık, kuruluk ve sertlik etkili bir şekilde giderilir.

DOĞAL FORMÜLLÜ İÇERİĞE SAHİP EN ÇOK ARANAN NATURELİM ÜRÜNÜ

Shakira Pembe Kil Detoks ve Aydınlatıcı Yüz Maskesi: Pink-Clay serisindeki her yüz maskesi, saf formda doğal kil ile güçlendirilmiştir ve doğa kaynaklı bileşenlerle geliştirilmiştir. Güçlü saf killer ve kolajen, gözenekleri temizlemek ve kir, yağ ve tortu gibi derin kirlilikleri çekmek ve yakalamak için mıknatıs gibi davranır. Bu kremsi, geç kuruyan maske, cildi temiz, kadifemsi ve yeniden dengelenmiş hissettirerek mat, yorgun cildinize hitap ederek arınmış, eşit ve parlak bir cilt ortaya çıkarır.


Doğal Yaşamı Sevdiklerinle Paylaş...