Menu
Alışveriş Sepeti

Güneşten Korunma

Güneş Altında Cildinize Nasıl Bakmalısınız?

Cilt Yaşlanması ve Bronzlaşma: Güneş, cildin ve saçın erken yaşlanmasının belki de en büyük nedenidir. Doğal UV radyasyon seviyeleri her geçen gün artıyor. Bunu cildimizi erken yaşlandıran dengesiz bir güneş bronzluğuna sahip olma eğilimi ile birleştirin ve bu felaket için bir reçetedir.

Neden Bronzlaşırız?

Cildinizi güneşten korumaya çalışırken vücudunuza zarar verebilirsiniz. Bronzlaşma, melanin adı verilen bir cilt pigmentinin neden olduğu cilt koyulaşmasıdır. Daha koyu olan melanin, cildinize UV ​​penetrasyonunu azaltarak UV hasarından korunmaya yardımcı olur. Yani güneşte kaldıkça koyulaşan melanin UV ışınlarını daha az geçirmeye çalışır ve karardıkça bunu başarır. Kararma süreci ve melanin oluşumu, güneşten gelen UV radyasyonu ile uyarılır.

Yüksek Cilt Kanseri Riski

Cilt kanserinin en büyük nedeni güneş yanığıdır. En yüksek Melanom oranları, Yeni Zelanda ve Avustralya gibi ülkelerde yerli olmayan (göç ile gelen) beyaz tenli ırklarda görülmektedir. Güneş yanığının uzun süreli etkileri vardır ve ömür boyu 5'ten fazla güneş yanığı olayı cilt kanserine yakalanma şansınızı önemli ölçüde artırır. Bu nedenle çocukları güneş yanığına karşı korumak özellikle önemlidir.

Argan ve Mikro-yanık UV Hasarıyla Mücadele;

Argan ve Ceviz Yağı, güneş yanığına karşı kullanım açısından geleneksel bir üne sahiptir. Çalışmalar, bu yağın yanıklara özel faydaları olan bir yara iyileştirici aktiviteye sahip olduğunu göstermektedir. Havaililer, ceviz yağını faydaları uzun zamandır bilinen yanıkları ve cilt tahrişlerini tedavi etmek için kullanıyorlar. Yaraları iyileştirmede çok iyi olduğu biliniyor. Havai bölgesinde hastanelerde kanser tedavilerinin neden olduğu radyasyon yanıklarını tedavi etmek için de kullanılırdı bilinmektedir.

Güneş Koruyucular- İyi Midir Yoksa kötü Mü?

Güneş kremi, güneş losyonu ve güneş solüsyonları cildinize ulaşan zararlı UVA ve UVB radyasyonu miktarını azaltmak için kullanılan kimyasal formüllü losyon ve kremlerdir. Bununla birlikte, güneş kremi kullanımıyla ilgili onlarca yıllık eğitime rağmen, cilt kanseri oranları önemli ölçüde artmaya devam ediyor. Bazı eski (ilk çıkan) güneş kremleri yalnızca UVB ışınlarını engelledi, ancak engelleme, vücudun doğal savunma mekanizmalarını karıştırdı ve zararlı UVA'nın ciddi hasara neden olmasına izin verdi. Modern güneş kremlerinin tümü UVA VE UVB koruması sunmalıdır. Doğal cilt bakım laboratuvarı olarak her zaman doğal yağların güneş koruyucu olsun olmasın güneşlenme ve tatil zamanlarında yoğun bir şekilde kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Doğal Yaşamı Sevdiklerinle Paylaş...