Menu
Alışveriş Sepeti

2021 Doğal Güzellik Trendleri

2021'de Doğal Cilt Bakımı Trendleri

Doğal bir cilt bakımı laboratuvarı olarak, doğal ürünlerle saflaştırdığımız cilt bakımı endüstrisinin gelişen manzarasını sürekli izliyoruz. Önde gelen araştırmalarla güncel kalmanın yanısıra, kendi laboratuvarımızda kapsamlı Ar-Ge araştırmaları yürütmekten ve tüketicilerin ne istediğini ve neye ihtiyaç duyduğunu dinlemekten, yeni ve gelecek trendlerin farkındayız. İşte 2021'de görmeyi beklediğimiz bazı doğal cilt bakımı trendlerini sizler için ortaya çıkardık.

Doğal Güzelliği Kucaklıyoruz

2021'de doğal güzelliği kucaklamaya yönelik büyük bir hareket göreceğiz. Pek çok marka ve sosyal medya üzerindeki fenomen ve influencer; daha doğal ürünler kullanma, daha çok kendini sevme ve bedenle barışık pozitif bir harekete doğru ilerliyor ve bu eğilimin devam edeceğini biliyoruz!

Sürdürülebilirlik Tutkusu

Sürdürülebilirlik, son yıllarda birçok tüketici için çok önemli hale geldi ve bunun devam ettiğini ve 2021'de daha popüler hale geleceğini görüyoruz. Sürdürülebilirliğe işimizin temel taşı olarak değer veren bir laboratuvar olarak, sürdürülebilir doğal cilt bakımı ürün gamımızın olmasını kesinlikle seviyoruz. Tamamen doğal kozmetikler daha popüler hale geliyor ve daha fazla talep görüyor. Ana etken maddemiz olan Argan meyvesi gibi sürdürülebilir içerikler kullanarak, bu doğal ürünlerin yetiştirildiği kooperatifler ve köylülere destekler vererek, kullandığımız mahsullerin talebi karşılayabileceğinden ve dolayısıyla dünyamızı koruyabileceğimizden emin olabileceğimizi biliyoruz. 2021'de, daha fazla kişinin ürünlerdeki malzemeleri, bunları nasıl kullandıkları ve nereden geldikleri konusunda daha seçici davrandığını göreceksiniz.

Çoklu Kullanım Ürünleri

2021'de kesinlikle çok daha fazla “doğal çok kullanımlık ürün” göreceğiz. Örneğin Laboratuvarımızda üretilen “Hare Organik Argan Yağı  Serum” el, yüz, vücut, bacak, ayak ve en önemlisi saç bakımınızda kullanabileceğiniz bir doğal çoklu kullanım ürünüdür. Birçok etkiyi tek üründe birleştirebilme fikrini kesinlikle seviyoruz. Ellerinizi ve yüzünüzü pamuk gibi yapabileceğiniz nemlendirici olarak Argan Yağı, yanaklarınız ve yüzünüz için mükemmel bakım olarak  Argan Yağı, Boyun, Dekolte, Omuz ve Göğüs bakımınız için Argan Yağı; tekrar etmek can sıkıcı olabiliyor fakat doğal olarak saçınızdan tırnağınıza vücudunuzun tamamını bu doğal çoklu kullanım ürünler ile sağlıklı bir şekilde güzelleştirmek bu yıl da çok trend. Doğal bakımı seven kişiler için mükemmel olan çok işlevli ürünler hep vazgeçilmezdir.

Daha Fazla Güzellik Aleti Göreceğiz

Güzellik alet ve araçları son birkaç yılda giderek daha popüler hale geldi ve bunun yakın zamanda değişmesini beklemiyoruz. Güzellik araçlarının kullanımı, cilt bakımı rutininizi geliştirmenin ve daha verimli ve etkili olmanıza yardımcı olmanın harika bir yoludur. Güzellik aracı çılgınlığı daha popüler hale geldikçe, üründe daha fazla çeşitlilik ve daha teknoloji merkezli ürünlere geçiş görmeyi bekleyebilirsiniz. Doğal içeriklerle kullanımı konusunda hassasiyetinizi korumak da her zaman ilk tercihiniz olsun.

Süper Etkili Doğal Gıdalar

İnsanlar artık sadece vücutlarına ne koyduklarıyla değil, aynı zamanda vücutlarına ne giydikleriyle de ilgileniyorlar. Bazı süper etkili gıdaların argan meyvesi gibi olağanüstü cilt bakım özelliklerine sahip olması nedeniyle süper etkili gıda bileşenlerinin çok popüler hale gelmesi bizi şaşırtmadı. Argan meyvesi sadece harika bir cilt bakım maddesi değil, aynı zamanda saçlar için de mükemmel bakım maddesidir. Argan meyvesi harika bir vitamin, mineral, protein, karbonhidrat kaynağıdır, yağ oranı yüksektir ve ayrıca lif bakımından zengindir. Avokado, makadamya, üzüm çekirdeği, jojoba  gibi süper etkili diğer gıda bileşenleri ve ana etken bileşenimiz argan meyvesi, gözünüzün önünde tutmanız gereken doğal cilt bakım ürünleridir! 2020'de bu eğilimin çoğunu gördük ve kesinlikle yeni yılda da devam edecek.

Formülasyonda Şeffaflık

Herkesin satın aldığı ürünlerden, destekledikleri firmalardan ve ciltlerine veya saçlarına sürdükleri içeriklerde daha bilinçli hale gelmek istediği bir çağda, formülasyondaki şeffaflık giderek daha popüler hale gelmeye başlayacaktır. Bu yüzden Hare Argan Yağı gibi tamamen doğal ürünler kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Tüm ürünlerde kullanılan her bir bileşen hakkında bilgi ve bilimsel araştırmanın yanı sıra içerik tedariki hakkında bilgi ve şeffaflığı dahil etmek, 2021'de çok daha yaygın hale gelecektir. Naturel olarak laboratuvarlarımız her zaman doğal güzellik ürünleri ile ilgili titizliğini başından sonuna kadar şeffaf bir şekilde ortaya koymaktadır.

İyi Niyet ve Adalet Taahhüdü

Dünyamız daha bağlantılı ve şeffaf hale geldikçe, artık hepimiz bizim için önemli olan nedenleri desteklemek için küresel olarak birlikte çalışması gerekiyor. Doğal ürünlerin üretiminden tüketimine hiçbir canlının zulüm veya şiddet görmesine ve adaletsizlik yaşamasına fırsat vermeden ürünlerimizi sizlere sunmaya çabalıyoruz. Önümüzdeki yıllarda toplumumuzdan gelen haykırışlar ve hayvanlar üzerinde test ya da çocuk işçiliği gibi gereksiz uygulamalardan uzaklaşmak için harekete geçme çağrısı nedeniyle giderek daha fazla şirketin zulmünden uzaklaştığını göreceksiniz. 2020'de çok sayıda büyük şirketin dünya kaynaklarının iyi niyetli ve adil olarak kullanılması ilkesine geçtiğini gördük ve bu konuda daha mutlu olamazdık, çünkü biz de kurulduğumuz 2001 yılından bu yana mutluluk ve doğal haklarımızı savunmaya çalışan adil bir marka olmaya çalıştığımızın bilincindeyiz!

Bioteknoloji

Biyokimya alanındaki araştırmalar sayesinde, bilim adamları biyolojik kaynaklardan güçlü özellikleri araştırabilir ve çıkarabilirler. Bu sadece halihazırda kullanılan kaynaklara atıfta bulunmakla kalmıyor, aynı zamanda biyokimyacılar artık argan meyvesi gibi kaynakların yeni cilt bakımı faydalarını da her geçen gün geliştiriyorlar. Biyokimyacılar, bu yeni bilgileri cilt bakımı endüstrisine uygulayarak, yaygın cilt bakımı sorunları için çevreye duyarlı ve sürdürülebilir çözümler bulabilir ve insanların daha çevresel ve sosyal açıdan bilinçli kararlar almasına yardımcı olabilirler. 2021 yılının tüm dünya için fayda, güzellik ve huzur getirmesini temenni ediyoruz.

Doğal Yaşamı Sevdiklerinle Paylaş...