Menu
Alışveriş Sepeti

Hare Saç Bakım

Saçlarınızın kıvırcık, ince, yağlı, kuru veya başka herhangi bir türde olmasının önemi yoktur. HARE saç bakımı sırları evrenseldir. Rutininizi saç tipinize göre uyarlamak isteyebilirsiniz, ancak saç bakımının temellerini bilmek de saç tipini ayrıştırmak kadar önemlidir. Bu nedenle, saç tipinden bağımsız olarak herkes için en iyi saç bakımı ve saç şekillendirme sırlarımızı paylaşıyoruz. Saçlarınıza daha iyi bakmaya başlamanızı sağlayacak 22 farklı saç bakım sırlarımızı öğrenmek için okumaya devam edin.

HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 1: ILIK SU İLE YIKAYIN

Aşırı sıcak su duşta rahatlatıcı gelebilir, ancak kendinize karşı dürüst olmamız gerekirse, buna değmezler çünkü çok sıcak olan bu su aslında saçınızı uçucu yağlardan uzaklaştırabilir ve bu da saçınızın daha kuru ve daha mat görünmesine neden olabilir. Bu yüzden, bir dahaki sefere duşa girdiğinizde sıcaklığı ayarlayın. Ilık su, saçınıza zarar vermez ve sizi temizlemede de aynı derecede etkilidir.
Uzman notu: Sıcak Suyu çok mu seviyorsunuz? Eğer cildinizin kuru olduğunu fark ederseniz bunun kaynağı aşırı buharlı duşlarınız olabilir. 

HARE SAÇ BAKIMI SIRLARI # 2: DOĞRU YAĞ & SERUM BAKIMI

Saç kremi, bakım yağları ve serumlar kullanmanız gerektiğini zaten biliyorsunuz, ancak doğru şekilde kullandığınızdan emin misiniz? Saçınızın ilk önce nerede yağlı olduğunu düşünün- tipik olarak kökler- ve saç kreminin, yağların ve serumların sadece saçınızın belirli kısımlarına uygulanması gerektiğini hatırlayarak kullanın. Köklerinizin yakınına saç kremi uygulamayı atlayın ve saç kremini orta uzunluktan uca uygulayın. Köklerde bakım, saçınızın ağırlaşmasına neden olabilir. Uygulama için saç ipuçlarına gelince, saç kremini geniş dişli bir tarakla saçınıza dağıtmayı deneyin, bu da saçınızın çözülmesine yardımcı olabilir. HARE Argan Şampuanı ve Hare Keratin Kolajen Şampuanı gibi nemlendirici şampuan sistemleri kullanın.HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 3: ŞAMPUANI DERİ ÜZERİNE YOĞUNLAŞTIRIN.

Dermatoloji Uzmanlarımıza göre, saç tellerinizin uzunluklarına ve uçlarına odaklanması gereken saç kreminin aksine, şampuan kafa derisine yoğunlaştırılmalıdır. Saçınızın yalnızca telini ve uçlarını yıkamak, saç tellerinin nemini soyabilir ve saçın donuk, sönük ve kuru olmasına neden olabilir. Saç deriniz (yağ üreten ve sürekli olarak cilt hücrelerini döken) gerçekten temizlenmeye ihtiyaç duyan alandır, bu nedenle şampuanlarken çabalarınızı kafa derinize ve köklerinize odaklayın.


HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 4: DURULAMADA EKSTRA ÖZENLİ OLUN

Duştan çıkmaya neredeyse hazırsınız fakat saçınızda kalıntı kalmadığına emin misiniz? Kalan ürün size birikinti veya tortu bırakabileceğinden, her şeyi yıkayarak ve özenle durulayarak son derece dikkatli olduğunuzdan emin olun.


HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 5: SAÇLARINIZI HAVLU KULLANARAK KURUTMAYIN

Havlu fazla suyu almanın ve duştan sonra saçınızı kurutmaya başlamanın en açık yolu gibi görünüyor, ancak en iyisi bu olmayabilir. Daha iyi saç bakımı için sırlarımızdan biri, fazla suyu sıkın ve havludan daha nazik olan eski bir pamuklu tişört kullanarak soft bir şekilde kurulayın.


HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 6: ISI İLE ŞEKİLLENDİRMEDEN ÖNCE SAÇLARI KORUYUN

Hepimiz bir fön veya ısı şekillendirme seansından sonra saçımızın görüntüsünü seviyoruz, ancak aşırı ısıyla şekillendirme saçınıza bir miktar zarar verir. Sıcak aletlerinizden tamamen ayrılmanızı beklemesek de stil için ısıyı kullanırken küçük bir ayar yapmanız şarttır. Her seferinde önce koruyucu bir ürün uygulamalısınız. Saçınızı fön ile kurutmadan, düzleştirmeden veya kıvırmadan önce bir ısı koruyucu püskürtün; bu, takip etmeniz gereken en önemli saç ipuçlarımızdan biridir.


HARE SAÇ SIRLARI # 7: FIRÇA İLE KURUTMAK

Saçınızı fön ile kurutmak ustalaşması en kolay beceri olmayabilir (bu kesin), ancak kurutma işlemine yuvarlak bir fırça eklerseniz daha başarılı olabilirsiniz. Saçınızı fön ile kuruttuğunuz yönde fırçalayın ve daha pürüzsüz sonuçlar için saçınızı düz bir şekilde çekmek için fırçayı kullanın. Kabarmayı önlemeye yardımcı olması için fön makinenizi köklerinden uca doğru hareket ettirmeye dikkat edin (tersi değil).


HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 8: YALNIZCA KURU SAÇA SICAK ALETLER UYGULAYIN

Sıcak bir tavaya su damlattığınızda ne olduğunu düşünün, ardından aynısının saçınıza da olmasını isteyip istemediğinizi düşünün. Biz bunu düşünmek bile istemiyoruz! Bu nedenle, saç telleriniz ıslakken ve hatta biraz nemliyken asla bir saç maşası veya saç düzleştirici kullanmayın. Saçınızın tamamen kuruması için beklemeye değer, saçlarınızı ister doğal havayla kurutun ister fön makinesiyle kurutun, sıcak aletleri ıslak saçınıza değdirmeyin.


HARE SAÇ BAKIMI SIRLARI # 9: SAÇ YÖNÜNÜZÜ DEĞİŞTİRİN

Bazen en basit saç bakımı sırrının çok büyük bir etkisi olabilir. Saçınıza daha dolgun bir görünüm kazandırmak için yapmanız gereken tek şey, saçınızı ayırdığınız yeri, yönünü değiştirmektir. Karşı tarafa geçtiğinizde köklerinizin daha fazla kalktığını hemen fark edeceksiniz.


HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 10: AT KUYRUĞUNA BİR MOLA VERİN

At kuyruğu bir sebepten dolayı klasiktir. Haydi, yüzündeki tüm saçlarını savurmanın ne kadar cazip olduğunu bir düşün! Yine de bu her zaman doğru bir hareket olduğu anlamına gelmez. Saçınızı her gün yukarı çekmek saçlarınızı gereksiz yere zorlayabilir. Saçınızı daha sık rahat bırakmayı, daha aşağı ve daha gevşek at kuyruğu modellerini ve kıstırmayan daha yumuşak saç bantları/tokaları kullanmayı deneyin.


HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 10: ATKUYRUĞUNA BİR MOLA VERİN

At kuyruğu bir sebepten dolayı klasiktir. Haydi, yüzündeki tüm saçlarını savurmanın ne kadar cazip olduğunu bir düşün! Yine de bu her zaman doğru bir hareket olduğu anlamına gelmez. Saçınızı her gün yukarı çekmek saçlarınızı gereksiz yere zorlayabilir. Saçınızı daha sık rahat bırakmayı, daha aşağı ve daha gevşek at kuyruğu modellerini ve kıstırmayan daha yumuşak saç bantları/tokaları kullanmayı deneyin.


HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 11: SAÇ SPREYİ İLE GÖRÜNÜŞÜNÜZÜ SABİTLEYİN

Bu sırları uygularken son dokunuşu unutamazsınız. Nereye giderseniz gidin veya ne yaparsanız yapın, güçlü bir kontrolü olan saç spreyi ile saç stilinizin uzun süre dayanmasını sağlayın. Hızlı bir saç spreyi katmanı, saçınızın birkaç saatlik kullanımdan sonra nasıl göründüğü konusunda büyük bir fark yaratabilir. Hazır buradayken, neden Hare Argan Saç Bakım Yağına bir göz atmıyorsunuz? Ürün seçiminizden en iyi şekilde yararlanmanız iyi olur!


HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 12: SAÇ DERİNİZİN DE BAKIMA İHTİYACI VAR

Bir düşünün, Saç deriniz de cilt ve aslında yüzünüzün bir uzantısıdır. Cildinizin geri kalanı gibi saç derinizin de düzenli peeling ve temizlenme ihtiyacı vardır. Ne yazık ki saç derinizdeki yağlanma, ölü deri hücreleri ve artık ve kalıntılar kafa derinizi aşırı yüklenmiş ve sağlıklı olmayan bir şekilde bırakabilir. Ayda bir veya iki kez saç derinize iyi bir rahatlama sağlamak için Hare Argan Keratin Cleansing 500ml kullanın.


HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 13: YASTIK KILIFINIZI İPEK VEYA SATEN TERCİH EDİN. 

Pamuklu yastık kılıfları saç bakım ürünlerinizi emebilir ve saç tellerinizi gereksiz yere yıpratabilir. En kolay saç bakımı sırlarımızdan biri; güzellik uykunuzu en üst düzeye çıkarmak için ipek veya saten bir yastık kılıfına geçin.


HARE SAÇ BAKIMI SIRLARI # 14: SAÇINIZIN YENİLENMEYE İHTİYACI VARSA KURU ŞAMPUAN KULLANIN

Saçlarınız biraz yağlı mı görünüyor? Köklerinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için refresher yenileyici bir kuru şampuan (yağlı saçlar için) kullanın. Kuru bir şampuan seçerken, kil gibi geride herhangi bir kalıntı bırakmadan işi bitirecek malzemeler arayın. Hare Kolajen Keratin Refresher 250ml ve Hare Kolajen Keratin Şampuanı 500ml doğru seçenek olabilir.


HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 15: DÜZENLİ OLARAK KREM, SERUM & MASKE BAKIMI

Her türden, dokudaki ve renkteki saçlar, yalnızca birkaç dakika içinde etkisini gösteren Hare Argan Saç Bakım Yağı gibi derin bir bakım uygulamasından her zaman yararlanabilir. Cidden, bu kadar kolay ve hızlı! Normal saç bakım ürünlerinizi bu derin saç bakım yağı ile değiştirin, birkaç dakika bekletin, ardından her zamanki gibi durulayın ve şekillendirin.


HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 16: SAÇLARINIZI MÜMKÜN OLDUĞUNDA DOĞAL HAVA İLE ORTAM SICAKLIĞINDA KURUTUN

Aşırı ısıyla şekillendirme uzun vadede tellerinize zarar verebileceğinden, uzmanlarımız saçınızın mümkün olduğunca sık normal havada kurumasına izin vermenizi öneriyor. Bu saç şekillendirme sırrını takip etmeyi ve saçınızı havayla kurutmayı planladığınızda, Hare Kolajen Keratin Saç Bakım Spreyi ile nemliyken saçınıza sıkın. Saçınızın doğal şeklini ve netliğini kururken güzel ve zahmetsiz bir stil üreterek geliştirecektir.HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 17: SAÇ TELLERİNİZİ UV IŞINLARINDAN KORUYUN

Farkında olmayabileceğiniz başka bir saç hasarı kaynağı da Güneştir! Bu nedenle uzmanlarımız uzun süre dışarıda olduğunuzda şapka takmanızı tavsiye etmektedir. Ayrıca şapkalar, özellikle saçın bakım görmediği günlerde mükemmel bir aksesuar görevi görebilir.


HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 18: KIRIK UÇLARINIZI DÜZELTİN

Saçınıza özen gösterdiğiniz ve çeşitli saç ipuçlarını takip ederek sağlıklı kalmasını sağlasak da bazen uçların kırılması kaçınılmazdır. Onları mühürlemeye çalışmak yerine, kuaförünüzden bir randevu alın ve onları kırptırın. Saç uçları zaten ölmüştür, bu yüzden kırıldığında uzmanlarımız onları ilk işarette kesmenizi önerir.


HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 19: SAÇLARIN HİDRASYON DENGESİNİ KORUYUN

Nemli saç telleri mutlu, sağlıklı saç telleridir. Saç tipiniz ne olursa olsun bu kural evrenseldir. Saçınızı sağlıklı tutmak için, saç tellerinizi gün boyu besleyecek Hare Argan Saç Bakım Kremi gibi durulanmayan bir saç bakım kremi kullanın. Nemli tellere bozuk para büyüklüğünde bir miktar uygulayın ve uzunlamasına ve uçlara kadar eşit olarak uygulayın. Saçlarınız ister düz, ister kıvırcık veya ikisinin arasında bir yerde olsun; saçlarınızda nemi hapsetmek, sağlıklı, güçlü ve güzel görünmelerini sağlamanın kesin yoludur.


HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 20: ISLAK SAÇ ÜZERİNDE GENİŞ DİŞLİ TARAK KULLANIN

Uzmanlarımız tarafından doğrulanan bir gerçek: Islak saç fırçalandığında daha kolay kırılıyor. Bu nedenle, nemli veya ıslak saçları açarken geniş dişli tarak kullanmak ve bunu yaparken de mümkün olduğunca nazik davranmak akıllıca olacaktır.


HARE SAÇ BAKIM SIRLARI # 21: SICAK ALETLERİ DÜŞÜK VEYA ORTA AYARLARDA TUTUN

Isı ile şekillendirme söz konusu olduğunda, aletlerinizi en yüksek ayara getirmek neredeyse hiçbir zaman gerekli değildir- bu süper sıcak ayarlar aslında profesyonel salon içi uygulamalar için tasarlanmıştır! Sıcak aletlerinizi düşük veya orta sıcaklık ayarında tutmak saç tellerinize neredeyse o nispette zarar vermeden işini yapacaktır.


Doğal Yaşamı Sevdiklerinle Paylaş...