Menu
Alışveriş Sepeti

İnce Saçlar

Saçınızı Nasıl Daha Hacimli Yapabilirsiniz?

Saç tellerinizi sadece birkaç saat sonra dikkat çekmek için titizlikle kabarık bir hacime dönüştürdüyseniz ve saçınızın umutsuzca gevşek göründüğünü fark ettiyseniz, yalnız değilsiniz. İyi haber şu ki doğru saç bakım ürünleri ve şekillendirme ipuçlarıyla ince telli ve hacimsiz saçları hacimli hale getirebilir ve öyle kalabilirsiniz. Hacimli saçlar kalın ve doludur ve bunu kim istemez? Hacmi pompalamaya hazır mısınız? Devam edin ve sekiz hacimli saç bakım sırrımızı öğrenin- sonra hacimli ve güzel saçlarınızı göstermeye hazırlanın!

NATURELİM HACİMLİ SAÇ SIRLARI # 1: İYİ BİR BAKIM ŞAMPUANI KULLANIN

Saçınızın ne kadar hacimli olacağı duşta başlayan bir hikayedir. İnce ve hacimsiz saçlarınız varsa, Hare Argan Yağlı Şampuanı gibi saçınızın gerçekte olduğundan daha fazla hacimli görünmesine yardımcı olabilecek bir şampuan ve saç bakım sistemi arayın. Şampuanı ıslak saça uygulayın, saç tellerinize nazikçe masaj yapın, ardından durulayın ve sprey ile devam edin, durulamadan önce bir ila iki dakika bekletin.

NATURELİM HACİMLİ SAÇ SIRLARI # 2: SAÇLARI NEMLENDİRMEK İÇİN HACİMLİ KÖPÜK UYGULAYIN

Duştan çıktıktan sonra saç telleriniz üzerinde çalıştığınız ürün çok önemlidir. İnce saçları ağırlaştırabilecek ağır pomatlardan uzak durmak iyi bir fikirdir. Bunun yerine, daha kalın saç görünümü oluşturmak için Shakira Advanced Volume Mousse gibi güçlendirici bir ürün kullanın. İyice çalkalayın, köpüğü elinize dağıtın ve nemli saça eşit şekilde dağıtın. Ardından, dolgun son bir görünüm için fön ile kurutun. 

NATURELİM HACİMLİ SAÇ SIRLARI # 3: FÖN İLE KURUTURKEN BAŞINIZI TERS DÖNDÜRÜN

Saçınızı kurutmak için çok zaman ayırıp neden bu kadar düz göründüğünü merak ettiniz mi? Peki, başınızı ters çevirmeyi denediniz mi? Başınız ters çevrilerek saçınızı fön ile kuruttuğunuzda, saçınız başınızdan uzaklaştığı için köklerde otomatik olarak daha fazla kaldırma ve hacimli görünüm elde edersiniz. Başınızı çevirmekten hoşlanmıyorsanız, fönlerken saçınızı başınızdan uzaklaştırmak için büyük yuvarlak bir fırça kullanarak da hacim oluşturabilirsiniz.

NATURELİM HACİMLİ SAÇ SIRLARI # 4: ŞEKİLLENDİRİCİ AİLENİZE KÖK KALDIRICI EKLEYİN

Hacimli görünen saçlara gelince, her şey köklerinize geri döner. Bir kök kaldırıcı püskürterek saçlarınıza fazladan destek verin. Bu tip fön spreyleri, anında kaldırma ve dolgunluk için hedeflenmiş kök uygulaması sunar. Güçlü tutuş, hacimli, dokulu bir görünüm için her stile vücut verir.

NATURELİM HACİMLİ SAÇ SIRLARI # 5: SAÇINIZI TERS TARAYIN

Görünüşte zahmetsiz bir saça sahip tüm ünlü kişilerin saç stillerinin çoğu bu basit geri taramayı kullanır. Görünümü elde etmek için, işe yarayabilir dokuya sahip hacimli bir taban oluşturarak, kök kaldırıcınızla hazırlanarak başlayın. Ardından taçta üç santime yakın bir bölümü ayırın ve karışıklıkları düzeltmek için taraklayın. Bir elinizle bölümü dik bir şekilde sıkıca tutun ve diğer elinizi tarak orta şaftını yerleştirmek için kullanın. Saç derisine hızlı ve kısa bir vuruşla çalıştırın. Dibe ulaştığınızda, tarağı dışarı çekin ve istenen dolgunluğa ulaşana kadar hareketi tekrarlayın. Taç çevresinde devam edin. İşiniz bittiğinde, bölümleri bir tarakla hafifçe düzeltmek yerine, geriye taranmış bir görünüm elde etmek için başınızın tepesindeki tüm saçları düz bir şekilde geriye doğru fırçalayın. Her şey doğru göründüğünde sabitlemek için bir Saç Spreyi püskürtün.


NATURELİM HACİMLİ SAÇ SIRLARI # 6: GÖVDEYE HACİM EKLEYİN

Tamamen hacimli saçlar için, saçlarınızda güçlendirilmiş kökleri tamamlamak için biraz gövde hacmi eklemek isteyeceksiniz! Bir hacim spreyi alın ve saçınıza püskürtün, tüm katmanlarınızı doyurduğunuzdan emin olun. Hacim spreyi saçınıza ağırlıksız bir hacim katacak ve size dolgun, şişkin bir görünüm kazandıracaktır.

NATURELİM HACİMLİ SAÇ SIRLARI # 7: DALGA BUKLE VE KIVRIMLARA DİKKAT EDİN

Düz saçlar genellikle bukleli veya dalgalı saçlardan daha sönük ve dümdüz görünür. Dalgalı ve kıvrımlı saçlar kesinlikle çarpıcı olduğundan, neden bu fırsatı kaçırasınız ki? Maşanızı alın ve aradığınız o muhteşem hacmi elde etmenize yardımcı olması için stilinize birkaç spiral dalga ekleyin.

NATURELİM HACİMLİ SAÇ SIRLARI # 8: GECE DALGALARI

Dalgalardan ve buklelerden bahsetmişken, saçınızı bir gecede nasıl daha hacimli hale getirebileceğinizi hiç merak ettiniz mi? İşin sırrı bir gecede bukle görünümü elde etmek için nemli saçla çalışmalara başlayacağız. 5-6 santimetrelik bir bölümü alın ve iki parmağınızın etrafına sarın, köklerinize ulaşana kadar yuvarlayın. Bir veya iki bigudi ile yerine sabitleyin. Bu işlemi saçlarınızın geri kalanı boyunca tekrarlayın. Sabah saçlarınız kuruduğunda, hacimli, ısı kullanmadan oluşan bukleleri ortaya çıkarmak için bigudileri çıkarın, ve artık hazırsınız!


Doğal Yaşamı Sevdiklerinle Paylaş...