Menu
Alışveriş Sepeti

Saç Bakım ve Tavsiyeler

Sağlıklı Yaz Saçları İçin 6 İpucu

Yaz tam hızıyla geldi! Sıcak güneşli günlerde çiçekli elbiselerden ve buz gibi soğuk limonatalardan daha iyi ne olabilir? Bize sorarsanız bu mükemmellik gibi geliyor… Ancak yaz, saçlarınıza bazı zorluklar getirebilir. Yaz sıcağı saçlarınıza zarar verebilir. Çok yağlı saç derisi ve çok kuru saçlar istemediğimiz bir şeydir. Ama korkmayın! Saçlarınızı yaz sıcaklarından korumak ve kurtarmanız için buradayız ve 6 harika basit yaz saç ipucunu paylaşmak istiyoruz!


1. Isıyı Azaltın

Güneşte uzun bir gün geçirecekseniz, ya SPF koruması içeren derin bir saç kremi sürmenizi ya da saç derinizi bir şapka ile kapatmanızı öneririz. Saçınızı korumanın bir başka yolu da mümkün olduğunca ısıyla şekillendirmekten kaçınmaktır (bunun zor olabileceğini biliyoruz, ancak saçınız "teşekkür ederim!" diye bağıracaktır). 


2. Klor Hasarını Sınırlayın

Suda bulunan klor açık renkli saçlarınız varsa yeşilimsi bir rengi saçlarınıza verebilir. Yeşilimsi renk ve klor hasarından kaçınmanın anahtarı ise yüzmeden önce saçınızı hazırlamaktır. Kuru saç bir sünger gibi davrandığından onu önemli ölçüde daha az klor emmesini sağlamak için korumalısınız, yüzmeden önce saçınızı musluk suyuyla ıslatabilirsiniz. Yüzdükten sonra saçı biraz elma sirkesi ve suyla durulamak klor hasarını daha da sınırlayacaktır. Böylece yazın yeşil renge dönüşebilecek saçlarınızı bundan kurtarabilirsin.


3. Keratin Tedavileri

Çok sık görüyoruz… Tuzlu sudan ve güneşe maruz kalmaktan harap olan ve zarar gören renkli saçlar. Bunun nedeni, ısı ve güneşin saç renginizi oksitleyerek güzel saçlarınızı kuru bırakmasıdır. Keratin Tedavileri saçlarınızı canlandırmaya ve yeniden nemlendirmeye yardımcı olarak hayata döndürür. Naturelim’den Shakira Keratin Kolajen Hyaluronik Asit Şampuanı alarak yazın saçlarınızı koruyabilirsiniz.


4. Az Yıkayın

Yağlı saç derilerini kontrol etmeye yardımcı olduğu için yaz aylarında her gün saçınızı yıkamanız önerisini hiç duydunuz mu? Gerçekten? Aslında, sık sık yıkamak kafa derinizi doğal yağlarından çıkarır ve ek bir yağ üretimini teşvik eder. Bunun çözümü saçınızı daha az yıkamaktır. Saç derinizdeki yağ salgısını kontrol etmek için harika bir DIY tedavisi, 2-3 yemek kaşığı hindistancevizi suyunu bir limonun suyuyla karıştırmaktır. Karışımı saç derinize uygulayın ve soğuk suyla durulamadan önce 5 dakika masaj yapın. En iyi sonuçlar için bunu haftalık tedavi olarak yapın.


5. Frizz ile Savaşın

Nemli bir günde dışarı çıktığınızda saçınızın büyüklüğünün arttığını hissettiniz mi? Kıvırcık saçlar, özellikle yaz aylarında kesinlikle bir meydan okumadır. Ancak endişelenmeyin, günü kurtarmanıza yardımcı olacak birkaç yaratıcı çözümümüz var! Argan yağı size yardımcı olacaktır. Argan yağı saçınızı nemlendirmeye yardımcı olur. 


6. Daha Fazla Su İçin

Asla yeterince duymayacağız: daha fazla su için! Sadece vücudunuz ve zihniniz için vazgeçilmez değil, saçlarınız için de harikalar yaratıyor! Suyun her zaman saçınızı ve saç derinizi nemlendireceğini unutmayın. Günde 2-3 litre su içmenin yanı sıra saç uzamasını hızlandıran lezzetli ve sağlıklı besinler de yediğinizden emin olun. 


Çok güzel bir yaz ve sağlıklı güzel saçlar dileriz!