Menu
Alışveriş Sepeti

Saç Bakım Yağı & Saç Bakım Serumu

Saç Bakım Serumu ve Saç Bakım Yağı Arasındaki Fark Nedir?

Hepimizin saç tellerinin şampuan ve saç kreminden daha fazlasına ihtiyacı var. Elbette, saç bakımı rutininizi genişletmek için önerilere açıksınız ancak hangi ürünleri kullanacağınızı bilmeniz faydalı olacaktır. Saç bakımı yaparken belirli ürünlerin aynı şey gibi görünmesi ile işimiz daha da zorlaşıyor. Örneğin saç serumlarını ve saç yağlarını ele alalım. Sıklıkla ikisinin birbirinin yerine geçip geçemeyeceği veya ikisine birden ihtiyacınız olup olmadığı sorulur. Burada serumlar ve yağlar arasındaki farkın ne olduğunu kesin olarak cevaplamak istiyoruz.

Saç Bakım Serumu ile Bakım Yağı Aynı Mı?

İlk önce bir şeyi açıklığa kavuşturalım; Saç serumu ve yağ aynı şey değildir. Her ikisi de saç bakım ürünleridir ve genellikle kuru saçlar için kullanılırlar, ancak bu örtüşmeye sahip olmak tamamen benzeşme anlamına gelmez.
Saç Bakım Serumları: Saç serumu, sıvı formüle sahip, hedeflenmiş bir saç bakım tedavisidir. Hafif bir kremsi ​​olabilir veya neredeyse suya benzer likit bir dokuya sahip olabilir. Bu haliyle saç serumlarının yapısı yüz serumlarına benzer. Su bazlı da olmaları belirgin özellikleridir. İçerdiği formül ile belirli faydalar hedeflenir ve kozmetik bir formülasyondur. Kuru saç telleri için birçok nemlendirici saç serumu bulunsa da çeşitli saç endişelerini gidermek için seçenekler de vardır.

Saç Bakım Yağları:

Yağlar ve serumların pek çok benzerliği vardır, ancak fark basittir. Saç bakım yağı, yağ bazlı bir formüle sahiptir. Argan yağı, hindistancevizi yağı, zeytinyağı ve Jojoba yağı popüler içeriklerdir. Bir saç bakım yağının tamamen tek bitki bazlı bileşenlerden biriyle formüle edildiğini, örneğin Hare Organik Argan Yağı veya farklı yağların bir karışımından oluştuğunu görebilirsiniz. Çoğu saç bakım yağının amacı saçı beslemek, parlaklığı artırmak veya hasarı onarmaktır. Diğer saç bakım ürünleri tarafından sağlanan nemi hapsetmek için de bir saç bakım yağı kullanılabilir.

Saç Bakım Yağı Serumu Nedir?

Saç serumları ve yağların karşılaştırılabilirliği kimsenin gözünden kaçmaz. Bu nedenle, bu iki saç bakım ürünü türü genellikle tek bir süper üründe harmanlanır. Sonuç, saç bakım yağı serumudur. Bu ürünler ikisinin de en güzel yanlarını alıp bir araya getiriyor. Tüm faydaları (elektriklenme kontrolü, parlaklık, beslenme ve nem tutma) elde etmenize ve aynı zamanda rutininizi düzene koymanıza olanak tanıyan kullanışlı bir seçenektir. Biz de saç bakım yağı serumlarının hayranıyız. Önerdiğimiz başlıca ürünler Hare Organik Argan Yağı Serumu ve Shakira Kolajen Keratin Serumudur.


Hare Organik Argan Yağı Bakımı:

Bu kalıcı saç bakımı hem yağ hem de serumdur. Saf Organik Argan yağı ile kuru, cansız saçların nemlenmesine ve beslenmesine yardımcı olur, böylece saçlarınız yumuşak ve parlak olur. Saçlar görkemli bir şekilde yumuşaktır, hafiftir ve tek kullanımdan sonra ışıl ışıl parlak görünür.


Shakira Kolajen Keratin Derin Besleyici Bakım Serumu:

Kuru saçlar için bu saç serumu yağı, saçınızı ağırlaştırmadan parlaklık ve beslenme için kolajen ve keratin ile formüle edilmiştir. Her kullanımdan sonra saç daha da beslenir ve yoğun bir parlaklık, akışkanlık ve ipeksi bir yapıya kavuşur.

Neye Göre Saç Bakım Serumu veya Yağı Tercih Edilmeli

Bir saç bakım serumu, bir yağ veya bir karma ürünün nasıl kullanılacağının kuralları neredeyse aynıdır. Hangisini kullanacağınız daha çok içerikle ve saçlarınızda uyguladıktan sonra göreceğiniz sonuç ile ilgilidir. Tercih ettiğiniz formülden bir miktar (yetecek miktarda iki ila üç damla) alacaksınız ve nemli veya kuru saçta orta kısımlardan uca kadar uygulayacaksınız. Yağlı görünebilecekleri için köklerinize uygulamaktan kaçının. Duş sonrası nemli saça bir bakım olarak uygulayın veya her saç modeli için parlaklığı artıran bir son dokunuş olarak kuru saçta kullanın.
Başka saç bakım ürünlerini uyguluyorsanız, serum veya bakım yağını ikinci olarak veya son olarak uygulamalısınız. Saç spreyiniz kullanılacaksa bu her zaman saç bakımı ve şekillendirme rutininizin son adımı olmalıdır ve bundan hemen önce bir serum veya yağ gelir. Şampuan, saç kremi, maskeler, köpük, jel ve diğer saç ürünleri serum veya yağdan önce uygulanmalıdır.
Hem serum hem de yağı iki ayrı adımda uygulamayı düşünüyorsanız için önce serumu kullanın. Yağın en son koruyucu bir tabaka oluşturmasına ve daha önce uyguladığınız serumdaki nemi hapsetmesine izin verin.

Doğal Yaşamı Sevdiklerinle Paylaş...