Menu
Alışveriş Sepeti

Tamanu Yağı

Tamanu Yağı Nedir?


Tamanu yağı başlıca Fransız Polonezyası; Tahiti ve Bora Bora adalarında yetişen Tamanu Ağacının meyvelerinden (tamanu cevizi veya fındığı da denir) elde edilen doğal bir yağdır. Tamanu  yağının başlıca bilinen etkisi yaşlılık lekeleri, çil, güneş lekeleri gibi pigmentasyonların yanısıra sivilce, egzama, yara izleri ve gerginlik gibi cilt sorunlarının tedavisine yardımcı olduğu bilinmektedir. Özellikle lekeler,, koyu noktalar ve ciltteki renk kusurları için dünya çapında kullanımı yaygınlaşmaktadır. Yağın cilt bakımı, leke ve cilt beyazlaştırıcı ürünlerinde yaygın bir bileşenin olmasının nedeni budur. Tamanu meyvesinin cevizlerinden soğuk presleme yoluyla elde edilen bu USDA sertifikalı yağ saf, seyreltilmemiş ve kimyasal madde içermez. Tamanu yağının iyileştirici faydaları, antibakteriyel, antienflamatuar ve antioksidan özelliklerinin de etkisiyle güçlenmektedir. Cilt onarımı ve gençleşmesinde önemli rol oynar. Sık kullanıldığında yağ, sağlıklı cilt hücrelerinin ve saçın büyümesine yardımcı olur.

% 100 seyreltilmemiş Hare tamanu yağı

- Leke ve ciltteki izlerin tedavisinde yardımcı olur.
- Pigmentasyon sorunlarında yardımcıdır.
- Akne ve egzama tedavisine yardımcı olur.
- Yaraların iyileşmesini uyarır.Bazı kesiklerin veya yaraların iyileşmesi biraz uzun sürebilir ancak tamanu yağı uygulamak iyileşme sürecini hızlandırır.
- Böcek ısırıklarını ve yanıkları yatıştırır. Yağı, tahrişi yatıştırmak ve yara izi oluşma olasılığını en aza indirmek için bir yanık veya böcek ısırığından hemen sonra uygulanabilir.
- Kuru cildi nemli tutar. Nemlendirmek için bu yağı argan yağı  ile birlikte uygulayabilirsiniz.
- Çatlakların azaltılmasına yardımcı olur.

EN İYİ KALİTE

Orijinalliği ve saflığı sağlamak için, Hare Tamanu Yağı'nın üretim partileri üçüncü taraf bir laboratuvar tarafından stabilite testlerine tabi tutulur. Bu, mümkün olan en yüksek kalitede Tamanu Yağı aldığınıza güvenebileceğiniz anlamına gelir.

-% 100 saf, seyreltilmemiş ve herhangi bir ilave kimyasal içermeyen bir yağdır. Orjinal Tamanu rengi koyu yeşil (siyaha yakın) ve kendine has sert bir kokusu vardır; diğer renk ve kokular seyreltilmiş saf olmayan yağlardır.


CİLDİNİZ İÇİN

HARE Tamanu Yağı, yeni doku oluşumunu teşvik etmek için benzersiz bir yeteneğe sahiptir, böylece sağlıklı cildin büyümesini hızlandırır. Bu özelliği onu sedef hastalığı, egzama, rozacea, akne izleri, genel yara izleri, yanıklar, sokmalar, sivrisinek ısırıkları, dermatit, kuru kafa derisi ve pul pul, pullu veya aşırı kuru cilt gibi birçok yaygın cilt rahatsızlığı için ideal bir tedavi desteği haline getirir. Cildi genç, canlı ve ışıltılı tutmak için bir cilt desteği olarak da kullanımı yaygındır. HARE Tamanu Yağı  aynı zamanda mükemmel bir nemlendiricidir.
 Türkiye'nin ilk ve en doğal Tamanu  yağı Hare markası ile Natürel Kozmetik Tarafında  2012 yılında piyasaya sürülmüş olup uzun yıllara dayanan tecrübe ve HARE kalitesinin eşsiz örneklerinden birisidir.